Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szybki odzew na apel o osocze dla policjanta. Jego stan zdrowia poprawia się

Po publikacji apelu z prośbą o osocze dla chorego policjanta szybko zgłosiły się osoby gotowe pomóc funkcjonariuszowi. Dzięki temu możliwe było podanie mu osocza, a stan zdrowia asp. szt. Rafała Kasiborskiego zaczął się poprawiać.

Kilka dni temu publikowaliśmy apel z prośbą o oddawanie osocza dla asp. szt. Rafała Kasiborskiego zmagającego się z zakażeniem koronawirusem. Objawy choroby w przypadku mundurowego okazały się poważne. Rafał trafił do szpitala i przez kilka dni trwała walka o jego zdrowie.

– Szybko okazało się, że niezbędne jest osocze ozdrowieńca, które należy natychmiast podać. W związku z tym rodzina, jak również lubelscy policjanci rozpoczęli poszukiwania osób mogących przekazać ten cenny dar. Jak się okazało apel dotarł bo bardzo wielu osób, gotowych nieść pomoc. Nikt nie chciał być obojętny. Każdy w możliwy dla siebie sposób próbował włączyć się w poszukiwanie dawców. Bardzo szybko do centrum krwiodawstwa zgłosili się ozdrowieńcy, gotowi oddać osocze – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, policjant po kilku dniach mógł już otrzymać osocze i stan jego zdrowia zaczął się poprawiać. Teraz policjant powoli dochodzi do zdrowia i dziękuje wspólnie z rodziną za pomoc.

(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

 1. Super <3
  Dużo zdrowia <3 🙂

 2. szkoda ze dla innych nie ma takiej pomocy. Mam nadzieje ze nie odwdzięczy sie pozniej na manifestacjach

 3. szkoda, że w drugą stronę to działa inaczej

 4. Szybko wracaj pała czeka

 5. Osocze może oddać osoba po przebytej chorobie, więc jak się ma wypowiedź prezydenta, który był tylko na kwarantannie?

 6. Rafał to spoko gość

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Ja też jestem spoko gość, a jak chciałęm sie widzeć z moim lekarzem domowym (w WOMP na Nałęczowskiej) dodzwoniłam sie już po 5 godzinach „siedzenia” na telefonie i dowiedziałem się, że osobiste zobaczenie facjaty lekarza jest niemozliwe, a konsultacji telefonicznej mogę oczekiwać dokładnie za tydzień.
   Dlatego na kolejny apel o oddawanie krwi też odpowiem: telefonicznie sobie pobierzcie

Wiadomości z info112