Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyła dziewiąta edycja CITY TRAIL w Lublinie (zdjęcia)

Największy cykl biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ponownie w Lublinie! Pierwszy z pięciu zaplanowanych na edycję 2022/2023 bieg odbył się w sobotę, 22 października. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim odniósł Irlandczyk – Sean Doyle. Wśród kobiet najszybszą okazała się Dominika Łukasiewicz. Kolejny bieg już 26 listopada.

Sobotnie zawody na dystansie 5 km ukończyło 255 osób. Triumfatorem biegu został Sean Doyle, z czasem 16:24. Drugie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy – John Kinsella (wynik 16:34), a trzeci był Adam Swirgoń – jego wynik to 17:06.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Dominika Łukasiewicz z czasem 19:40. Drugie miejsce zajęła Natalia Zych (20:24), a trzecią lokatę wywalczyła Magdalena Sekuła (20:36).

– Zazwyczaj otwierałam sezon CITY TRAIL znacznie wolniej niż dzisiaj, więc jestem zadowolona z rezultatu. Przede mną listopadowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, więc mimo, że już jesień – mój sezon startowy trwa, a dyspozycja jest dobra. Będę walczyła o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w CITY TRAIL, ale na kolejnym biegu się nie pojawię – właśnie ze względu na start we wspomnianych mistrzostwach – mówiła na mecie Dominiak Łukasiewicz.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 90 uczestników.

Przed wczorajszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Kolejne zawody w Lublinie zaplanowane są na 26 listopada. Będzie to bieg z dodatkową klasyfikacją dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań.