Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył remont na przejściu granicznym w Dorohusku. Będą utrudnienia w pokonywaniu granicy

Do 2022 roku mają potrwać prace związane z przebudową płyty postojowej dla pojazdów ciężarowych na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Dorohusku. Pierwszy etap już się rozpoczął i ma się zakończyć z końcem tego roku.

Rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Dorohusku. Przebudowana zostanie część płyty jezdnej dla samochodów ciężarowych na kierunku wyjazdowym z naszego kraju. Obecnie znajduje się ona w fatalnym stanie technicznym, nie dość, że utworzyły się na niej głębokie koleiny to jeszcze jezdnia zaczęła pękać. Dokumentacja projektowa mówi o konieczności wymiany konstrukcji nawierzchni na powierzchni ok. 9,5 tys m2. Do tego musi zostać wzmocnione podłoże.

Z uwagi na ruch, jaki panuje na tym przejściu granicznym, wykluczone było jego wyłączenie z użytkowania na czas prowadzenia prac. Dlatego też zostały one podzielone na cztery etapy, aby nie było przerw w ciągłości odpraw pojazdów. Pierwszy z nich, ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Obejmuje on wykonanie przebudowę konstrukcji nawierzchni pod wiatą nad pasami odpraw.

Drugi etap ma się rozpocząć w przyszłym roku i w jego ramach przebudowana zostanie płyta postojowa dla pojazdów ciężarowych na odcinku od wag dynamicznych do wiaty nad pasami odpraw. W 2021 realizowany będzie trzeci etap, czyli przebudowa konstrukcji nawierzchni na odcinku od rogatki wjazdowej na teren Drogowego Przejścia Granicznego w Dorohusku do wag dynamicznych, usytuowanych na kierunku wyjazdowym z RP. Na końcu, w 2022 roku, przebudowana ma być płyta postojowa dla pojazdów ciężarowych na odcinku do wiaty nad pasami odpraw do rogatki wyjazdowej z naszego kraju.

Służby graniczne nie ukrywają, że z powodu prowadzonych prac spodziewają się utrudnień. Chodzi głównie o płynność odpraw środków transportu na kierunku wywozowym z Polski. Przewoźnicy kierujący się na to przejście graniczne powinni wcześniej sprawdzać, jak długi jest czas oczekiwania na wyjazd z kraju. Przy długich kolejkach, w razie możliwości, warto wybierać inne przejścia graniczne.

(fot. Polsat/archiwum)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112