690 680 960

Rusza pierwszy etap budowy Lubelskiej Akademii Futbolu. Na początek powstaną boiska treningowe (zdjęcia)

Nowoczesny kompleks sportowy służący przede wszystkim szkoleniu dzieci i młodzieży powstanie w rejonie ulic Krochmalnej i Przeskok. Pierwsze prace właśnie się rozpoczęły.

Na terenach zielonych w rejonie ulic Krochmalnej i Przeskok w Lublinie dostrzec można już koparki i ciężarówki. Zwożona jest też ziemia, która posłuży do wyrównania 11 ha placu. Tym samym rozpoczynają się prace związane z pierwszym etapem budowy Lubelskiej Akademii Futbolu. Mają one potrwać do końca września tego roku.

W pierwszej kolejności powstaną 4 boiska piłkarskie wraz z instalacjami napowietrzania a także nawadniania murawy jak też podgrzewania płyty dwóch boisk. Do tego dochodzą m.in. piłkochwyty z fundamentami i ciągi pieszo-jezdne. Następnie ma ruszyć drugi etap dotyczy budowy pozostałych 3 boisk piłkarskich wraz z infrastrukturą towarzyszącą, budową obiektu treningowo-szkoleniowego wraz z halą sportową oraz budynku technicznego i infrastruktury drogowej oraz parkingowej, jak również przestrzeni rekreacyjnej.

Za inwestycję, wycenianą na ok. 60 mln zł, odpowiada jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas. Ogólnie w skład ośrodka ma wchodzić siedem boisk wraz z budynkami. W Lubelskiej Akademii Futbolu przewidziano także zlokalizowanie nowoczesnej siłowni, gabinetów fizykoterapii oraz odnowy biologicznej. Nie zabraknie również zaplecza gastronomicznego. Zgodnie z zapowiedziami, całość ma być gotowa na koniec października 2022 r.

Rusza pierwszy etap budowy Lubelskiej Akademii Futbolu. Na początek powstaną boiska treningowe (zdjęcia)

(fot. lublin112, wizualizacja – UM Lublin)

19 komentarzy

 1. Lubelska Akademia Kiboli...

  j.w.

 2. Banda chce zarobić

 3. Mam nadzieję, że Jakubas inwestując swoje 60 milionów wyda je sensowniej niż miasto wydało prawie 45 baniek na Park Ludowy który jak tonął w błocie tak tonie nadal.

 4. Bezprawie i niesprawiedliwość

  Na zdjęciach to same odpady budowlane. Pewnie nielegalnie składowane.

 5. Co się gorączkujecie? Przecież to za parę lat zostanie zaorane i chrabąszcz postawi tam bloki

 6. Kolejne miejsce dla ***. A gdzie do jasnej *** anielki obiecany stadion żużlowy. Deptacze murawy na zielonym stoliku dostały awans, bo się ulitowała liga nad nimi. A żużel ma wyniki i co? *** dalej z tyłu. Budujemy kolejny stadion o małej pojemności niż potrzeba, sorry zbudujemy jak będą kolejne wybory (może znowu wam coś obiecam), a potem coś innego będę robił. Czas opuszczać to miasto i tyle.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas