Jechał z włączonymi światłami awaryjnymi, w trakcie ucieczki przed policjantami uderzył w radiowóz

Bialscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującego volkswagenem. Mężczyzna uderzył pojazdem w radiowóz, na koniec powiedział funkcjonariuszom, że zrobił to celowo.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policjanci z Wisznic otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca pojazdu osobowego marki Volkswagen może być nietrzeźwy. Mężczyzna jadąc drogą krajową wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zgłaszający dodał też, że auto jedzie z włączonymi światłami awaryjnymi.

Policjanci bialskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Wisznice zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód. Jego kierowca zjeżdżał na pobocze oraz chodnik. Policjanci natychmiast ruszyli za golfem dając kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący jednak nie reagował kontynuując jazdę. W miejscowości Dubica Dolna mężczyzna został zatrzymany. Swoją ucieczkę zakończył uderzając w policyjny radiowóz.

Za kierownicą auta siedział 27-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna przekazał mundurowym, że celowo uderzył w radiowóz. 27-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Jak się okazało był trzeźwy, jednak z uwagi na zachowanie została od niego pobrana krew na zawartość w organizmie substancji niedozwolonych.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

  1. Русский тролл

    Może był chory psychicznie i zamiast straszyć więzieniem powinno się zapewnić mu opiekę

  2. awarie mózgu miał na pewno

  3. Miasto tańczy i śpiewa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew