Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza kolejny etap rewitalizacji Parczewa. Tym razem obejmie jedno z osiedli

Dzięki inwestycji, która rozpocznie się w przyszłym miesiącu, osiedle ma wypięknieć, stać się bezpieczniejsze i ma się poprawić jakość życia mieszkańców. Zakończenie prac zaplanowano w październiku.

Na początku maja rozpoczną się prace budowlane mające na celu odnowienie osiedla przy ul.: Polnej, Deszczowej i Jana Pawła II w Parczewie. Inwestycja realizowana będzie w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta. W ramach prac zaplanowano przebudowę i remont ciągów pieszo – jezdnych oraz parkingów na osiedlu Polna; budowę dwóch nowych placów zabaw z miejscami rekreacji w postaci siłowni plenerowych czy stołów do gry w szachy, oraz remont i przebudowę budynku usługowego przy ul. Polnej 52, w którym powstanie filia Centrum Spotkań Międzypokoleniowych.

Zakres prac obejmuje również budowę nowego chodnika przy al. Jana Pawła II. Powstanie on od ul. Deszczowej do ul. Polnej. Do tego uzupełniony zostanie fragment chodnika przy ul. Deszczowej. Poprawione zostanie bezpieczeństwo mieszkańców osiedla, gdyż inwestycja obejmuje także wykonanie monitoringu wizyjnego oraz wymianę starych słupów oświetleniowych.

W przetargu na wykonanie prac oferty złożyły trzy firmy dwie z Parczewa i jedna z Lublina. Najkorzystniejszą złożył Zakład Usług Komunalnych w Parczewie i wykona zadanie za kwotę 1,85 mln zł. Pozostałe oferty opiewały na kwoty ponad 2 mln zł. Jak wyjaśnia burmistrz Parczewa Paweł Kędracki, wykonanie tego etapu rewitalizacji miasta sprawi, że osiedle po prostu wypięknieje, poprawi się bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców, a realizacja prac pozwoli na wzbogacenie oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Zakończenie inwestycji zaplanowano w październiku.

(fot. UM Parczew)

4 komentarze

  1. Stoly oczywiscie w naslonecznoinym miejscu,żeby graczom slonko podgrzewalo procesory.

  2. Oby im to tak nie wyszło jak z parkiem ?

  3. I kolejne drzewa do wycinki.

  4. Jakieś zbyt zielone to osiedle. Trzeba będzie trochę je zabetonować.