Rusza budowa kolejnego odcinka ekspresówki Lublin – Warszawa

Jest już pierwsze z dwóch pozwoleń na rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej Lublin – Warszawa. Prace mogą ruszać w okolicach lotniska w Góraszce. W przyszłym miesiącu ma zostać wydana decyzja na odcinek do Kołbieli.

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla jednego odcinka trasy S17 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Kołbieli. Chodzi o odcinek w sąsiedztwie lotniska w Góraszce, liczący ok. 1,6 km. Dzięki temu może ruszać przejmowanie nieruchomości pod budowaną drogę a także procedura odszkodowawcza. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpoczynać prace.

Decyzja wojewody wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Ich właścicielom pozostało jeszcze dwa tygodnie na zgłaszanie zastrzeżeń czy też odwołań.

W przyszłym miesiącu inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, spodziewa się drugiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla tego odcinka. Tym razem z Góraszki do początku obwodnicy Kołbieli.

(fot. GDDKiA)
2018-02-16 19:10:52

Zobacz również

3 komentarze

 1. Kto z „szanownych” władz Warszawy zainteresuje się w końcu budową obwodnicy wokół stolicy. Każdy musi przedrzeć się przez korki tej zasmrodzonej spalinami stolicy. Ironizuję: „Warszawa da się lubić”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej