Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpędził się i celowo wjechał w ławkę, na której siedziały osoby. Odpowie za podwójne zabójstwo

Początkowo wszystko wyglądało na nieszczęśliwy wypadek. Okazało się, że sprawca celowo wjeżdżał w ludzi. Został oskarżony o zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa kolejnej osoby.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo w sprawie zdarzenia, jakie miały miejsce na początku maja ub. roku w miejscowości Biszcza w powiecie biłgorajskim. Na stacji paliw samochód osobowy wjechał w ławkę, na której siedziało dwóch mężczyzn. Obaj zginęli na miejscu.

Początkowo wszystko wyglądało na zwykły wypadek, jednak w trakcie czynności zaczęły pojawiać się fakty, które skierowały postępowanie na zupełnie inne tory. Okazało się bowiem, że kierujący volvo 39-letni Patryk P. celowo wjechał w ludzi. Co więcej, wcześniej usiłował rozjechać również inną osobę.

Jak wyjaśnia prokurator Artur Szykuła, z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, Patryk P. wjechał na teren jednej z prywatnych posesji, po czym skierował auto wprost na znajdującego się tam mężczyznę. Ten widząc pędzące na niego auto odskoczył przewracając się na ziemię. Wtedy kierowca przejechał po nodze mężczyzny. Ponieważ nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu wysiadł, po czym pobił poszkodowanego uderzając go pięścią po głowie.

Z akt śledztwa wynika, że po kilku godzinach Patryk P. pojechał na stację paliw w Biszczy. Prokuratura udowodniła mu, że ustawił auto przodem w kierunku znajdującej się przy ścianie budynku ławki, na której siedziało dwóch mężczyzn. Następnie rozpędził pojazd, po czym z dużą prędkością w nich wjechał. Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 58 i 73 lat zginęli na miejscu.

– Patryk P. został oskarżony zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa kolejnej osoby. Podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Cały czas stosowany jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – mówi Artur Szykuła.

Jak ustaliliśmy, nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna popisując się sprowadzonym z Irlandii autem miał zmuszać pieszych, aby uciekali sprzed maski. Obecnie prokuratura skierowała już akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Zamościu. Patrykowi P. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Rozpędził się i celowo wjechał w ławkę, na której siedziały osoby. Odpowie za podwójne zabójstwo

(fot. policja)

15 komentarzy

 1. Takich się nie sądzi tylko od razu do dołu z wapnem …

  • a ty co, ziobro? kaczyński? Na szczęście jeszcze mamy państwo prawa i nawet taki bydlak ma prawo do procesu.

   • Gdzie takie durne istoty można poznać ? Chyba z domu nie wychodzicie co ? Jak mówicie, że taki knur rozpłodowy ma prawo do obrony, to proszę iść na rozprawę i go bronić, najlepiej z dziećmi, jak was jeszcze nie zabije ………..

   • gdzie to państwo masz dzbanie

 2. Nic mu nie grozi

  zapewne obrońca psychola powoła biegłych psychiatrów którzy stwierdza że jest niepoczytalny i tyle po sądzeniu i karze …

 3. Nie poznaję forum. Nikt jeszcze nie napisał, że ofiary nie miały na sobie kamizelek, albo, że mogły bardziej uważać. No i że najbardziej szkoda sprawcy, bo teraz będą go po sądach ciągać.

 4. I teraz będziemy parcha utrzymywać.

 5. Kamienie do nóg i na dno jeziora a nie do więzienia i życie z podatków do końca życia.

 6. Dobrze.Jest w areszcie.Czyli to nie ten Patryk z Terenwizji.

 7. Dół z wapnem dla za.bójców i ps.ycholi

  Do „to ja ,”a ty co tak bronisz degenerata mo.rdercę ? przyszły przedstawiciel nadzwyczajnej kasty ? Czy kto ? Dzieki takim humanistom od siedmiu boleści jak ty ,trzyma się to by.dło w luksusowych sanatoriach jakim stały się teraz zakłady karne ,zamiast pozbywać się takich śmieci ze społeczenstwa raz na zawsze.Resocjalizacja to mit podtrzymywany przez pracowników wiezienictwa ,bo wiadomo że każdy chce mieć robotę ,ale nawet oni wiedzą że nie działa w 99procentach

 8. Widać po ogolonym łbie że to dobry as. Może w ciupie koledzy pokażą mu co w d.. siedzi u niego

 9. Na front wschodni go wysłać za karę niech pomaga w obronie Kijowa.

Z kraju