Rozładował mu się telefon, więc włamał się do skrzynki energetycznej

Trzy zarzuty: włamania, kradzieży prądu oraz posiadania narkotyków odpowie 29-latek z okolic Zamościa. Wpadł gdyż zachowywał się podejrzanie.

Policjanci patrolujący osiedle Zamojskiego w Zamościu dostrzegli na jednej z klatek schodowych podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Gdy weszli do środka zauważyli, że znajdująca się tam skrzynka energetyczna jest otwarta. Co więcej, znajdował się tam podłączony telefon komórkowy należący do mężczyzny. Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość, używając dorobionego kluczyka, włamał się do skrzynki, gdyż rozładował mu się telefon.

Mundurowi postanowili przeszukać jeszcze mężczyznę, czy nie posiada on przy sobie żadnych skradzionych przedmiotów. Nic takiego nie znaleziono, jednak 29-latek miał coś innego, co zainteresowało stróżów prawa. -Przy młodzieńcu stróże prawa ujawnili ponad gram środków odurzających w postaci białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że zawiera on w swoim składzie substancje zabronione – wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzut włamania, kradzieży prądu i posiadania środków odurzających. Trafił on wprost do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione czyny, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Zamość)
2015-05-24 11:38:23

14 komentarzy

 1. kradzież prądu to co całemu Zamościowi ładował od razu telefon, dobrze że nie miał przy sobie tego prądu jak go przeszukiwali – pewnie jeszcze czasem dopiszą mu dilerkę bo to co miał to była reszta co mu z nocy została i w to cały Zamość się zaopatrywał u niego. W normalnym kraju dostał by mandat za małą szkodliwość i po sprawie a u nas statystki sobie poprawią bo i złodzieja włamali za włamanie kradzież no i kogoś za narkotyki i słupki w górę – brakuję mu tylko jazdy po alkoholu i miałby pakiet.

 2. cdeuodejcocode

  Do 10 lat… Za gram proszku i ładowanie telefonu… A w poprzednim art. Koleś pijany w 3 d… Rozwala bmw, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdu i do 5 lat… Smiechn na sali…

  • pobicie ze skutkiem śmiertelnym – do 8 lat. – przykład zakatowanego kilkumiesięcznego dziecka czy nastolatki pobitej dla telefonu komórkowego.

   • jak sie jest Policjantem to max 4 lata sie dostaje, nawet jak po pijaku sie zabije pieszą…

 3. kradzież prądu… Czy te debile mają pojęcie jaki jest koszt dwugodzinnego ładowania telefonu ładowarką któa ma na wyjściu 5V??? Typek chciał się podładować 10 minut i wielka afera…

  • ALE TY JESTEŚ PUSTY ,czy jak by tobie podkradał prąd , też byś był taki uprzejmy???? To zrób wyjście na zewnątrz mieszkania , powieś tablicę DARMOWA ENERGIA KORZYSTANIE BEZ OGRANICZEŃ i nie rób afery . Dlaczego mam na takich Ch******w płacić???

   • jesteś idiotą, teraz jak pójdzie siedzieć to cale społeczeństwo musi się zrzucić na jego utrzymanie bezmózgi tłuku, koszt naładowania telefonu to nawet nie jest jeden grosz…. p.s i tak rząd ci zabiera ponad 60% dochodów a tego nie widzisz ignorancie

    • TY- kalina-Czy ja coś napisałem o siedzeniu????A z skąd wiesz czy to tylko prąd kradnie??Taka menda, jest zdolna tylko żyć jak pasożyt.Tu ukraść , tam coś podpi****lić. Ty jesteś taka sama jak ten gościu poj***ana , ja bym sobie szybko z wami poradził abym miał przyzwolenie , żadne by nie siedziało w mamrze, a pracowało za czapkę śliwek . Co do rządu sam nic nie zrobię , ale razem już wiele możemy zrobić. Więc pamiętaj ziarnko do ziarnka a uzbiera się miarka.

 4. 29-cio letni młodzieniec brzmi ciekawie.

 5. Solejuk (dziś święto to trzeźwy)

  Widzę, że większość moich uczonych przedmówców zgadza się z tym, że takie drobne winy powinny być odpuszczane na zasadzie katolickiej spowiedzi i pokuty

 6. otworzył na pasówkę, he. kW chyba mu darują, chyba, że to ładowarka na gniazdo 3-fazowe, nie podłączył tokarki w końcu

 7. Myślę kolego Solejuk (dziś święto to trzeźwy) że takie drobne przewiny to powinny wyglądać tak :spisać wezwać ( kiedyś za komuny było kolegium ) teraz może sąd grodzki wpakować kare 500-1000 albo na prace społeczne niech zamiata aż odrobi i tyle a nie bandyta kradzież prądu jakie narkotyki .Takie nasze państwo policyjne jest aa najlepiej zastrzelić pod pozorem bandyckich napadów na funkcjonariusza, szkoda że tego mu nie zarzucili a mogli , tacy dobrzy są.

 8. Sąd Grodzki, powiadasz? Zwłaszcza teraz, powiadasz? Wiesz przespałeś chyba tak z pińć lat.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania