Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rowerzystka poszkodowana w wypadku. Kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj na jednym ze skrzyżowań we Włodawie doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. 66-letnia cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Włodawie odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzystki. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 38-letnia mieszkanka gminy Urszulin, kierująca pojazdem marki Chevrolet, jadąc ulicą Tysiąclecia Państwa Polskiego na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, która znajdowała się na Alei Piłsudskiego. Cyklistka, 66-letnia mieszkanka naszego miasta z urazami została przewieziona do szpitala – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Kierująca pojazdem jak i rowerzystka były trzeźwe.

– Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

10 komentarzy

 1. Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

  Rowerzyci nie muszą zwracać szczególnej uwagi, oni nic nie muszą

  • nie doczytałeś:
   „Apelujemy zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze”

 2. Kolejna Święta Krowa na rowerze. Rozpędzony samochód nie zatrzyma się w miejscu. A tyle się piesze, że zanim wjedziemy na skrzyżowanie, nawet mając zielone, należy się zatrzymać i upewnić, że możemy przejechać.

  • Franiu, nikt tak nie pisze, tylko zachowanie szczególnej uwagi powinno dotyczyć również rowerzystów ponieważ są niechronionymi użytkownikami dróg i w przeciwieństwie do kierowców w przypadku kolizji z samochodem mogą zginąć, kierowcom w przypadku kolizji z rowerem to raczej nie grozi. NKI e zmienia to faktu że zarówno jedni jak i drudzy powinni zachować szczególna uwagę

   • Tylko ze w praktyce tę nierównowagę w skutkach wypadku kierowcy swiadomie bądź podświadomie wykorzystują bedąc mniej uważnymi bo w końcu nawet jak pieszy czy rowerzysta ma pierwszeństwo to on powinien zawsze bardziej uwązać bo ma wiecej do stracenia. Skutkiem tego to częsciej kierowcy są nieuważni, a i faktem jest ze teraz tej uwagi od kierowców wymaga się wiecej bo mamy wszędzie ddr . Wyjeżdzając z posesji ustępujemy pierwszeństwa pieszym, rowerzystom i na końcu samochodom. Niiestety nadal zbyt wielu kierowców tych zmian nie przyswoiło i nie zwiększyli uwagi .

    • czy kierowca ma więcej do stracenia ??? No tak ma – lejce a pieszy i rowerzysta tylko życie

 3. Ależ wydarzenia we Włodawie.

 4. Noo, to pisze nawet by rowerzyści w ogóle nie poruszali się na drogach. Jeśli już, to wyłącznie po drogach dla rowerzystów lub chodnikach.

 5. Bo po co cyklistce kask …///?

 6. „Wczoraj na jednym ze skrzyżowań we Włodawie” ha, ha, ha, ha Włodawa i skrzyżowania ulic, no bez jaj , tam nie ma skrzyżowań tam są spięcia ulic

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport