Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jest wniosek o aresztowanie posła z Lubelszczyzny. Śledczy chcą mu przedstawić zarzuty dokonania 11 przestępstw

Do sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu pochodzącego z naszego regionu posła Suwerennej Polski. Jak wskazuje prokuratura, chodzi o jego aresztowanie i przedstawienie mu zarzutów.

W środę Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał do Sejmu wniosek o wydanie zgody przez Marszałka Szymona Hołownię na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego. Jak wskazują śledczy, zebrany do tej pory materiał dowodowy daje podstawę do przedstawienia mu zarzutów jak też stanowi przesłankę do zastosowania wobec niego środka zapobiegawczego. Mowa tu o „dużym prawdopodobieństwie” popełnienia przez posła aż kilkunastu przestępstw.

Prowadzone przez Prokuraturę Krajową śledztwo dotyczy wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało siedem osób, z czego trzy trafiły do tymczasowego aresztu. Wśród nich są m.in. obecni jak też byli urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, których zadaniem było zajmowanie się funduszem.

W przypadku posła Marcina Romanowskiego, śledczy wskazują na udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, przekraczanie uprawnień, niedopełnienie obowiązków czy też poświadczanie nieprawdy. Do tego dochodzi wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach w mieniu Skarbu Państwa w celu osiągnięcia korzyści osobistych i majątkowych. Wszystko to przez udzielanie w sposób uznaniowy i dowolny wsparcia finansowego beneficjentom programów nieposiadających związku z ich celami.

– Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci osobowych źródeł dowodowych, dokumentacji dotyczącej postępowań o udzielenie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, analizy zabezpieczonych dokumentów i elektronicznych nośników informacji wskazuje na dostatecznie uzasadnione podejrzenie, że poseł Marcin Romanowski popełnił 11 przestępstw – wyjaśnia prokurator Anna Adamiak z Prokuratury Generalnej.

Z uwagi, iż istnieje realna obawa bezprawnego utrudniania postępowania przez posła Romanowskiego, a dokładnie matactwa, jak też grożąca mu surowa kara , śledczy po przeprowadzeniu z nim czynności procesowych zamierzają wystąpić z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Jeżeli wniosek prokuratury spełnia wymogi formalne, trafi on pod rekomendację o jego przyjęcie lub odrzucenie. Gdy zostanie przyjęty, wówczas posłowie będą głosować nad uchyleniem immunitetu Marcina Romanowskiego. Liczyć się tu ma większość głosów. Sam poseł wskazuje, że jest to zemsta.

– Wniosek o odebranie mi immunitetu poselskiego i aresztowanie w związku z Funduszem Sprawiedliwości to polityczna ustawka i zemsta Tuska i Giertycha, osobiście zainteresowanych zdyskredytowaniem ministra Zbigniewa Ziobro oraz zniszczeniem środowiska Suwerennej Polski i całej Zjednoczonej Prawicy. To zemsta za ściganie przestępczej działalności bliskich współpracowników Tuska. Ich sprawy o milionowe łapówki i oszustwa są dziś zamiatane pod dywan – Grodzkiego, Nowaka, Karpińskiego, Gawłowskiego, Giertycha – tłumaczy.

Zapewnia również, że zawsze postępował zgodnie z prawem, a każdy konkurs i każda decyzja mają udokumentowane, merytoryczne uzasadnienie. Wszystkie środki przekazywane do instytucji publicznych trafiały tam legalnie i zgodnie z przepisami ustawy i rozporządzenia. Podkreślił, że jest gotów stawić czoła zarzutom, jak też przedstawi wyjaśnienia i dowody na nieprawdziwość oskarżeń.

56 komentarzy

  1. Widz ma rację Cross jesteś zerem. mały straumatyzowany gej przez te wszystkie lata nie zajmował się polityką i tym żeby ludzie się dorabiali tylko knuł jakiś spisek śmierci brata Szkoda gadać

    • Co ty ośle bełkoczesz nie masz pojęcia a się wypowiadasz skąd ty wiedzę czerpiesz z onetu z wirtualnej czy z TVNu.

  2. Każdy widzi jaki był dobrobyt ład skład i porządek jak rządził PiS a teraz jest burdel największy deficyt od 10 lat po pół roku rządzenia rząd tyfusa do dymisji jak najprędzej.

  3. Czy Lublin112 moderuje komentarze? Chyba nie. Im więcej złości i ataków, tym więcej wejść na stronę i pieniędzy dla Was. Słabo. Kiedyś zaglądałem tu każdego dnia, dziś bardzo rzadko. Mam podejrzenie, że nie jestem w tym osamotniony.

  4. A przecież Beata Sz. mówiła im wyraźnie „wystarczy nie kraść” !!

  5. ten artykul tokłamstwo!!!! sami rude bekarty PO kradną i chca swoje grzechy przykryc

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport