690 680 960

Rowerem bez oświetlenia i po alkoholu jechał pod prąd. Zderzył się ze skodą

Pobytem w szpitalu zakończyła się rowerowa przejażdżka 51-latka. Mężczyzna jechał jednośladem pod prąd, bez oświetlenia i co więcej był po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18 w miejscowości Łosiniec w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystą.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 51-latek jechał po zmroku, na nieoświetlonej drodze nieprawidłową stroną jezdni – pod prąd. Co więcej, nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, zaś w rowerze nie były włączone światła. Widoczność dodatkowo ograniczała gęsta mgła.

Kierująca pojazdem marki Skoda jechała w kierunku miejscowości Domanice i w ostatniej chwili zauważyła jadącego we mgle wprost na nią rowerzystę. Kobieta rozpoczęła hamowanie, natomiast rowerzysta chcąc uniknąć zderzenia z samochodem w ostatniej chwili zjechał do osi jezdni.

W wyniku potrącenia mężczyzna odniósł obrażenia ciała i został zabrany do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem mężczyzna miał 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast kierująca samochodem była trzeźwa. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Łuków)

7 komentarzy

 1. z głupoty nie wytrzeźwieje

  • zjedz dwa batoniki „pawełki”, albo jeden kawałek z bombonierki, to tyle samo wydmuchasz. 0,25 promila

 2. Franiu ghdzie jesteś ? rower i PISuar zawsze ma rację

  • 99% przepisów dotyczących ruchu rowerów jest identyczna jak ta dotycząca innych pojazdów. Wyjaśnij dlaczego z wszystkich pojazdów wyróżniasz akurat rower, to postaram się rozwiązać twoje wątpliwości.
   Co do popełnionych wykroczeń to są one następujące:
   -poruszanie się nieprawidłową stroną jedni
   -jazda rowerem po zmroku bez oświetlenia
   -kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu (nie pod wpływem alkoholu)
   Nie za bardzo wiem, czego ode mnie oczekujesz. Mam napisać, że ten człowiek jeździ rowerem jak idiota, natomiast gdy wsiądzie w swoje aŁdi to jest kierowcą idealnym. Nie wydaje mi się, żeby tak było.
   Napisz konkretnie o co Ci chodzi. A może to ty byłeś tym Rowerzystą? Jeżeli tak – to nie ładnie. Powinieneś się wstydzić takiej jazdy.

 3. No to se pedalista narobił… jego dzieci długo będą się obywać bez +500

 4. Typowy Franio.

 5. przeciez mialodlblaski na kolach

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas