Rolnicy zapowiadają, że będą protestować aż do skutku. Kierowcy są podzieleni, jedni ich popierają, inni radzą jechać do stolicy (zdjęcia)

Na terenie województwa lubelskiego rolnicy protestują w kilkunastu miejscach. W Łucce koło Lubartowa zablokowane zostało rondo. Jak wyjaśniają pikietujący, w tym miejscu ich akcja ma trwać przez cały tydzień.

Od rana zablokowane jest rondo w miejscowości Łucka koło Lubartowa. Znajduje się ono w ciągu drogi krajowej nr 19 z Lublina w kierunku Białegostoku. Protestujący rolnicy zastawili ciągnikami wszystkie wjazdy na skrzyżowanie. Jednak co kilkanaście minut pojazdy są przepuszczane. Największy korek stworzył się od strony Lublina, gdyż pojazdy jadące od strony Kocka kierowane są na objazd. Porządku pilnują policjanci. Jak deklarują rolnicy, będą protestować aż do skutku, lub do odwołania tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Tylko w tym miejscu ich akcja ma trwać przez cały tydzień.

Zdania kierowców, którzy utknęli w korku na temat protestu rolników były podzielone. Nie brakowało słów wsparcia oraz gestów solidarności. Akcję rolników popierali zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak też ciężarówek. Część osób jednak była zdania, że tego typu forma protestu nie jest najlepsza. Zdarzało się też, że niektórzy kierowcy używali klaksonów, chcąc jak najszybciej pokonać zablokowany odcinek trasy.

-Popieram rolników całym sercem, mam wielu znajomych oraz krewnych, którzy zajmują się gospodarką. Wiem więc dobrze, że nie jest im lekko. A rząd zamiast wspierać rolnictwo, to rzuca im kłody pod nogi. Jednak uważam, że powinno to się odbywać w Warszawie, tam gdzie są odpowiedzialni za taki stan rzeczy – tłumaczył nam Pan Marcin, kierowca ciężarówki, który jechał w kierunku Kocka.

Sama akcja przebiega spokojnie. Protestujący tłumaczyli nam, że zgromadzenie zostało oficjalnie zgłoszone do odpowiednich organów, co więcej, zastrzeżono, że będzie ono trwało tydzień. Jednak podkreślano nam, że wszystko będzie zależne, od dalszego rozwoju sytuacji.

(fot. lublin112)

Zobacz również

78 komentarzy

 1. Prostaki zatruwaja zycie innym ludziom ja też jade do pracy i nikogo nie obchodzi że mogę ja stracić bo sie spóźnię. Dac im mandaty po 5000 tys. Szybko odblokuja rondo

  • Mieczysław Krab operator działa Krab

   Idiota i prostak.

  • piotr wstawaj zesrałeś się, ty i twoja grupa społeczna, nic nie potraficie zrobić, każda grupa społeczna w polsce to takie drewniane kołki, niby mogą wszystko ale najpierw trzeba ich wystrugać, a rząd i pracodawcy czy raczej właściciele wasi dobrze was wystrugali, siedzą łapią ochłapy i się cieszą, że „zarabiają” pozatym inteligencie z miasta w polsce nawjwyższy mandat jaki mogą pałki policyjne wypisać to „PINĆSET złotych” tak że idź siądź na tube przez która z stwórcą rozmawiasz i odpręż się bo baba ci nie będzie gaci prała za darmo. a jak chcesz już tak karać mandatami rolników, to na trawnik przed twój blok i paść się a od jedzenia od rolnika WARA!!! niech ci twój właściciel kostkę brukową da do jedzenia, albo z polmosu sobie weź flaszke i chlej.

   • CO MA WAM DAĆ BLOKADA UCZCIWYCH LUDZI JADĄCYCH DO PRACY !?!? WON DO WARSZAWY POD BRAMY WYJAZDOWE Z SEJMU, BRAMY DO BIUR PARTYJNYCH I TAM PROTESTOWAĆ. BLOKUJCIE TYCH, KTÓRZY WAM SZKODZĄ, A NIE TYCH, KTÓRZY WAS ŻYWIĄ KUPUJĄC WASZE PLONY !!! nieKrytyKrytyk – tobie się coś pomyliło! To nie Ty nas żywisz tylko my Ciebie. Za granicą pełno produktów, a my wybieramy Polskie, bo chcemy naszych wspierać! To my Cię wspieramy, a nie Ty nam łaskę robisz!!! A Twój komentarz jest nad wyraz prostacki. Wyluzuj i myśl.

 2. Dopiero cała wieś głosowała na pisiory. minęło raptem 4 miesiące i co już nie pasuje? Krzyczycie dalej kto jest moim prezydentem, obwieszajcie płoty i balkony wizerunkiem „mój prezydent” . Chcieliście pisowskiego kaczora to jest i do kogo teraz pretensje.

 3. Ludzie kochani! A co wy się dziwicie. Teraz mechanizacja na wsi. Plony zebrane, oziminy zasiane , dotacje odebrane , pola na zimę poorane… Czas się zabawić!

  • następny pastuch miejski, jam mówisz o swoim panu który cię karmi. szacunku szczurze miejski

   • Weź neospazminę i ochłoń trochę bo ci żyłka pęknie 😉

   • CO MA WAM DAĆ BLOKADA UCZCIWYCH LUDZI JADĄCYCH DO PRACY !?!? WON DO WARSZAWY POD BRAMY WYJAZDOWE Z SEJMU, BRAMY DO BIUR PARTYJNYCH I TAM PROTESTOWAĆ. BLOKUJCIE TYCH, KTÓRZY WAM SZKODZĄ, A NIE TYCH, KTÓRZY WAS ŻYWIĄ KUPUJĄC WASZE PLONY !!! nieKrytyKrytyk – tobie się coś pomyliło! To nie Ty nas żywisz tylko my Ciebie. Za granicą pełno produktów, a my wybieramy Polskie, bo chcemy naszych wspierać! To my Cię wspieramy, a nie Ty nam łaskę robisz !!!

 4. Obiektywnie … każdy ma prawo protestować tylko Kochani Rolnicy komu utrudniacie życie … politykom stojąc na rondzie ?? Trzeba troszkę pomyśleć i blokować np posesje posłów , urzędy , itd… Utrudniacie życie ludziom którzy muszą odebrać dziecko z przedszkola, żłobka… pojechać do chorego ojca itp …Każdy ma problemy ale nie rozwiązuje ich na środku ronda…
  A skoro to protest to hmmm robienie GRILLA na środku ronda uważam za kpinę z LUDZI którzy i tak delikatnie mówiąc są wk.. stojąc w korku…
  A Panowie Policjanci mowa jest o „proteście” w piśmie od Wójta a nie blokadzie drogi krajowej ! Protestować to można z transparentem na poboczu!

  • Święte słowa. Utrudnianie życia swoim rodakom, na dodatek część z nich rząd tak samo dojeżdża jak was. Obejrzyjcie sobie jak rolnicy we Francji rozwiązują takie problemy. Mowa jest srebrem, ale MYŚLENIE ZŁOTEM.

 5. do domu w sioki , buraki zasadzone, chrust z lasu na zime zwieziony?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia