Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy i działacze Agrounii okupowali Urząd Wojewódzki. Prokuratura umorzyła postępowanie

Najpierw sąd uznał, że protestujący nie popełnili przestępstwa, teraz prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu postępowania. Przedstawiciele Agrounii zaznaczają, iż „sprawiedliwości stało się zadość”.

Prokuratura zakończyła czynności dotyczące akcji protestacyjnej Agrounii, jaka miała miejsce w grudniu 2022 roku w Lublinie. Wtedy to rolnicy oraz działacze ugrupowania z Michałem Kołodziejczakiem na czele, zebrali się przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego. Tam przedstawili problem, z którym się zmagali, a nikt nie chciał go rozwiązać. Chodziło o zalewanie naszego kraju zbożem z Ukrainy, które było wwożone jako zboże techniczne.

Następnie przedstawiciele protestujących udali się na spotkanie z ówczesnym wojewodą Lechem Sprawką. Po ponad godzinie rozmów lider Agrounii oświadczył, iż wszyscy pozostaną w budynku Urzędu Wojewódzkiego aż do skutku. Dokładnie do czasu, aż sprawa nie zostanie rozwiązana. Michał Kołodziejczak wyjaśniał, iż oni nikomu nie przeszkadzają, to im przeszkadza bezkarność polityków.

Po pewnym czasie policjanci zaczęli wyprowadzać protestujących na zewnątrz. Część z nich dobrowolnie wyszła z budynku, inni zostali wyniesieni siłą i zatrzymani. Łącznie na komisariat trafiły 33 osoby. Następnie przedstawiono im zarzuty. Mowa o naruszeniu miru domowego.

Od samego początku Kołodziejczak podkreślał, że zarzuty jakie usłyszeli, są wyssane z palca i przedstawiono je specjalnie, aby tylko gnębić ludzi, którzy pokazali, że politycy PiS nie zajęli się odpowiednio sprawą, która miała być zamieciona pod dywan.

– Stanęliśmy po stronie obywateli, bezpieczeństwa zdrowia i bezpieczeństwa polskich gospodarstw, które są bardzo zagrożone obecną sytuacją i zaniechaniami polskiego rządu, który tak naprawdę nie zadbał o bezpieczeństwo rolników i nie dba o bezpieczeństwo obywateli. Tymczasem narracja poszła taka, że robiliśmy manifestacji i jesteśmy awanturnikami – wyjaśniał nam Jarosław Miściur z Agrounii.

Ostatecznie śledczy podjęli decyzję o umorzeniu postępowania. Przedstawiciele Agrounii zaznaczają, iż „sprawiedliwości stało się zadość”. Wskazują również, że walka, którą wówczas toczyli, była uzasadniona, co potwierdza chociażby raport NIK dotyczący niekontrolowanego napływu zboża z Ukrainy i zaniechań w tej sprawie rządu PiS.

21 komentarzy

 1. Powinni protestować tak jak niemieccy rolnicy tam się nie pierdoIą zablokowane jest wszystko a traktory są większe od policyjnych pojazdów.
  Pełno jest filmów w sieci co tam się dzieje ale w prawdziwej polskiej telewizji cisza.

  • A w prawdziwej niemieckiej TVN trąbią o tym na okrągło?

   • TVN jest amerykański. Głupi jesteś, że tego nie wiesz? Ale fakt, masz rację, nie pokazują na jaką skalę są te protesty.

    • Amerykanki to jest, ale kapitałowo. Przejrzyj na oczy za kim ta pseudo tv stoi. komu zawsze hołdowała. I dopiero zaczynaj marudzenie. 😀 kampania na wybory dalej trwa szczucie, opluwanie i aby zgonić innego. Czas zacząć olewać ten kraj, bo nic dobrego się nie zaczęło 13.12, tylko wtedy jedyny plus iż nie powtórzyła się Czechosłowacja dzięki temu.

    • TVN jest taki amerykański jak IKEA szwedzka.

 2. Gdyby nie produkty rolne z Ukrainy to butelka oleju rzepakowego kosztowałaby dziś 20 zł po tym jak jeszcze rok temu kosztowała 15 zł, a tak znów kosztuje 6, 7 złotych. Produkty z Ukrainy są zdrowsze gdyż tam wszystko rośnie samo na czarnoziemach bez nawozów i oprysków, wbrew propagandzie ruskich onuc o jakichś skażeniach. To już nie polska wieś w której jaja i mleko kupuje się w dyskoncie, a Ukraina żywi i broni. Sława Ukrainie, gierojom sława!!!

  • Co ty bredzisz człowieku na Ukrainie są stosowane opryski najgorszy syf których już dawno nie można stosować w unii europejskiej bardzo szkodliwe dla zdrowia.

  • Ukraina ma wojne tam wszystko powinno byc zrownane z ziemia!!!!!!

 3. Dobrze wiedzieć

  Czyli można wparować do wojewody z karabinem okupować urząd i nic nam nie zrobią

 4. Dziadunio z Willolowa

  Sądy sądami, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie!
  Miałem pytać, czy wyrok byłby taki sam, gdyby nadal rządził pis. Jednak to daremne pytanie, sądy to państwo w państwie.

 5. 11 stycznia Polacy

  Pod Sejm

 6. Zlikwidować imunitety wszystkim politykom sędziom i prokuratorom bo będzie jak na Ukrainie

 7. Kto ma władzę ten ma wolne sądy i niezależnych sędziów.Tak jest w demokracji według rudego szwabskiego ogona śmierdzącego.

 8. 11 stycznia o 16.00

 9. Miałem do czynienia z sądami wygrał ten co ma więcej pieniędzy i przestałem wierzyć w uczciwość

  • Pisowska retoryka

   Nas pozwał najbogatszy przedsiębiorca z okolicy a sąd nie zostawił na nim suchej nitki, więc nie generalizuj.

Dodaj komentarz

Z kraju