Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rodzice poszli pić w krzaki, obok płakało roczne dziecko

Kolejni kompletnie nieodpowiedzialni rodzice zostali zatrzymani przez lubelską policję. Siedząc i pijąc w krzakach, w wózku płakała ich córeczka.

W piątek około godziny 17. przechodnie idący ulicą Kąpielową usłyszeli głośny płacz malutkiego dziecka dochodzący z pobliskich zarośli. Kilka osób zaniepokojonych tym stanem rzeczy skierowało się w tą stronę, by sprawdzić co się dzieje. Okazało się, że znajdowali się tam rodzice wraz z dzieckiem w wózku. Kobieta i mężczyzna byli kompletnie pijani.

O zdarzeniu powiadomiona została policja. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnych rodziców a po ich roczną córeczkę wezwali pogotowie ratunkowe. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad 2,5 zaś u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na obserwację.

Teraz 40-letnia matka oraz 41-letni ojciec dziecka trzeźwieją w policyjnym areszcie. – Muszą się liczyć z odpowiedzialnością za bezpośrednie narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty żucia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci powiadomili sąd rodzinny, który zdecyduje o tym, kto będzie teraz zajmował się dzieckiem – wyjaśnia asp. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-11-15 15:53:23

20 komentarzy

 1. Rodzice zachowali się nie tylko nieodpowiedzialnie, ale i nieobyczajnie!
  Za „moich czasów” w krzaki chodziło się dzieci robić, (albo siusiu, czy nawet kupkę), a nie łamać przepisy o spożywaniu trunków podłego gatunku.
  O, zgrozo!!! I żeby na to jeszcze dziecko musiało patrzeć!!! Tfu !!!
  Chociaż… ciemno było – może nie widziało …

 2. zastanowcie sie co za glupoty piszecie mam na mysli gocha, mysek moze was trzeba zamknac w piewnicy i spuscic lomot debile latwo sie smiac tacy madrzy jestescie

  • moze to i lekcewazące podejscie do tematu- ale codziennie a nawet kilka razy dziennie slyszy się o podobnych przypadkach i powoli zaczynam sie przekonywac ze dobrych rodziców to juz nie ma, albo że każdemu może się zdarzyć podobnie jak wypadek. media powinny nagłasniac pozytywne postawy rodzicielskie- moze wtedy dewianci podciagaliby się do reszty a nie odwrotnie…

   • media napiszą o 2 rodzicach niemądrych ale tysiące tych mądrych będą pominięci milczeniem bo i co tu pisać, skoro sensacji nie ma żadnej, nikogo nie zainteresuje. dlatego takie właśnie przypadki są nagłaśniane. oby Twoje dziecko, jeśli będziesz już je mieć (po wydźwięku twoich wypowiedzi na 100% jestem pewna że dziecka nie masz), nie doświadczyło z niczyjej strony takiego chamstwa i lekceważenia!!!!!

  • Jeśli chcesz zamykać, to chyba w piwnicy?

 3. złamas kutany - polski

  Mamusiu! Pretensje do zdania innych już napisałaś, teraz czas wypowiedzieć co myślisz o samej opisanej sytuacji.