Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rekordzista pokonał hulajnogą na minuty 1,9 tys. km. Operator podsumował sezon

W tym roku w Lublinie znacznie wzrosła liczba wypożyczeń elektrycznych hulajnóg. Mieszkańcy przejechali łącznie ponad 1 mln kilometrów.

Z roku na rok elektryczne hulajnogi cieszą się coraz większym powodzeniem. Obecnie warunki do jazdy nie sprzyjają, więc główny operator tych jednośladów na minuty, firma Bolt, postanowił podsumować tegoroczny sezon. Ogółem w całym kraju zanotowano blisko dwa razy większą liczbę wypożyczeń niż w roku poprzednim.

Podobna tendencja utrzymuje się również w Lublinie. W tym roku mieszkańcy przejechali łącznie ponad 1 mln kilometrów. Rekordzista pokonał nią przez cały rok ponad 1900 km. Daje to średnio ponad 5 km każdego dnia. Jeżeli chodzi o miejsca, gdzie hulajnogi cieszyły się największym zainteresowaniem, to najczęściej wypożyczano je i zwracano przy Galerii Vivo i Krakowskim Przedmieściu. 

Poprawia się też świadomość użytkowników tych jednośladów w kwestiach bezpieczeństwa. W tym roku liczba wypadków z udziałem hulajnóg spadła o 31 procent. Średnia prędkość, z jaką poruszali się użytkownicy, wyniosła 11,4 km/h. 

(fot. pixabay)

10 komentarzy

 1. A ile wydał na te 1900 kilometrów, pewnie tyle że kupił by swoją hulajnogę 😉

  • Przyjmując średnią prędkość z artykułu i cenę 60gr/min wychodzi ok. 6000zł. Jak go stać to niech sobie jeździ. Za tyle kupiłby hulajnogę(i pewnie by zostało), ale musiałby jej pilnować i nie zawsze mógłby z niej skorzystać, a hulajnogi Bolta stoją prawie na każdej ulicy.

   • Dolicz koszty ładowania, eksploatacji, serwisowania, jeżeli blok do zamieszkania przechowywanie nie jest łatwe.

    • Nawet jeśli doliczymy do tego koszt 2000, co jest olbrzymią górką to nadal 2000 mamy w kieszeni, natomiast przechowywanie hulajnogi w bloku jest banalnie proste. Zrobiłem w tym roku na swojej 2400 km. Nie siej fermentu.

   • Policz jeszcze, że zrobił to na przestrzeni kilku miesiecy. A po za tym ile byś wydał paliwo jak byś chciał tyle przejechać samochodem? Ponad drugie tyle, czyli po obecnej stawce jeszcze tego rocznej ze 13 tysięcy.

  • O swoją hulajnogę trzeba dbać, a boltową rzucisz na chodnik i idziesz dalej…

  • Ale z Was biedaki. Dalej głosujcie na PiS i ciułajcie każdy grosik zamiast wziąc się za robotę.

 2. Stan techniczny i estetyczny tych pojazdów jest katastrofalny. Obskurne i lepiące się od brudu hulajnogi skutecznie odstraszają w dużej części przyszłych użytkowników.

 3. 1900 km to mniej niż Ja przebiegłem. Ale mi rekord?

  • Panie, 1900 km to ja zrobiłem już w życiu na nogach kilkaset razy. Nie takie rzeczy z Andrzejem żeśmy robiły.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo