690 680 960

Rekordowo ciężki pojazd na drodze krajowej nr 2. Naczepa miała 112 opon

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w miejscowości Woroniec, na drodze krajowej nr 2 dokonali ważenia zespołu pojazdów należących do przewoźnika niemieckiego. Podczas kontroli okazało się, że waga przewożonego ładunku wynosi około 178 ton.

Zespół kontrolowanych pojazdów składał się z czteroosiowego ciągnika siodłowego i czternastoosiowej naczepy. Naczepa była na tyle nietypowa, że oprócz swych rozmiarów, na każdej z 14 osi zainstalowano po 8 opon umieszczonych w 4 parach na całej szerokości osi, tak więc naczepa miała 112 opon. Kontrola normatywności wykazała, że długość zespołu pojazdu wyniosła 31,5 m, szerokość 4,6 m, wysokość 4,1 m a rzeczywista masa wyniosła aż 178 ton.

Dla porównania te same parametry dla pojazdu normatywnego wynoszą odpowiednio: długość 16,5 m, szerokość 2,55 m, wysokość 4,00 m a maksymalna masa całkowita 40 ton.

Okazane podczas kontroli zezwolenie na przejazd pojazdu ponadgabarytowego nie obejmowało wszystkich przekroczonych parametrów. W związku z powyższym od przewoźnika pobrano kaucję na poczet możliwej w tym wypadku kary pieniężnej w kwocie 15.000 złotych. Pojazd natomiast będzie mógł kontynuować przewóz na Białoruś po uzyskaniu stosownego zezwolenia na poruszanie się pojazdu ponadgabarytowego obejmującego wszystkie zmierzone parametry.

Inspekcja Transportu Drogowego to jedyna służba z terenu województwa lubelskiego, która jest przygotowana do ważenia tak dużych i ciężkich pojazdów, a do tego o tak specyficznej konstrukcji osi naczepy.

wtd2

2016-12-02 10:00:52
(fot. WITD)

26 komentarzy

  1. Polska to kraj bez infrastruktury i strefa ciemnoty. Dla zainteresowanych link do transportów tej firmy na terenie BRD bardzo poważanej i renomowanej firmy transportowej. 178 ton to dla nich jak transport pierza.
    Pismak niech sie douczy i zainteresuje czyms wiecej niz tylko czubkiem swego nosa.
    https://www.youtube.com/watch?v=3FE0Ah0Zk0E.

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie