Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa razy jednego dnia podpalił mieszkanie. Sąsiedzi uciekali przed ogniem na balkon

Dwa pożary w tym samym mieszkaniu w przeciągu kilku godzin. Okazało się, ze przyczyną było podpalenie.

To zaprószenie ognia było przyczyną piątkowego groźnego pożaru, który wybuchł w jednej z kamienic przy ulicy Moniuszki w Białej Podlaskiej. Jak się również okazało, strażacy tego dnia, aż dwukrotnie interweniowali w tym samym miejscu. Za każdym razem paliło się w tym samym lokalu. Najgroźniejszy był pierwszy pożar, który wybuchł o godzinie 17:33. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na parterze budynku, jednak był tak intensywny, że osoby znajdujące się w mieszkaniu na wyższej kondygnacji zmuszone były uciekać na balkon, by ratować swoje życie.

Pisaliśmy o tym TUTAJ

Sześć osób, troje dorosłych oraz troje dzieci w wieku 8 i 3 lat oraz 6 miesięcy strażacy za pomocą drabiny ewakuowali w bezpieczne miejsce. Strażacy przez ponad dwie godziny prowadzili na miejscu pożaru akcję ratowniczo – gaśniczą. Uczestniczyło w niej cztery zastępy straży pożarnej, 3 karetki pogotowia, oraz policja i straż miejska. Tymczasem o godzinie 21:38 strażacy ponownie zostali wezwani do pożaru w tej samej kamienicy. Paliło się w tym samym mieszkaniu co poprzednio, jednak w sąsiednim pokoju.

Jak się okazało, oba pożary powstały w wyniku podpalenia. Sprawą zajęli się bialscy policjanci, którzy ustalili oraz zatrzymali sprawcę. W toku dochodzenia ustalono, że to 26 –letni mężczyzna zaprószył ogień, co doprowadziło do obu pożarów. Łączne straty spowodowane ogniem oszacowano wstępnie na ok. 15 tys. złotych.

(fot. Dzięki uprzejmości Biała112 – DZIĘKUJEMY!)
2014-11-04 23:10:10

2 komentarze

  1. Jak przygłup tak pokochał ogień to trzeba go było zamknąć w tym gaszonym dwa razy mieszkaniu, podpalić trzeci raz i poczekać.

  2. Ludzie kredyty biorą na mieszkania 😀 a ten podpalił i to dwa razy 😀 debilizmu w tym kraju nie brakuje 😀

Z kraju

Sport