690 680 960

Raził niepełnosprawną kobietę prądem i usiłował udusić. 17-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 17-latek, który miał razić swoją ciotkę prądem i dusić poduszką. Nastolatek będzie odpowiadał jak osoba dorosła.

W środę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w miejscowości Marynin w powiecie chełmskim. Jak się okazało, miało tam miejsce usiłowanie zabójstwa niepełnosprawnej kobiety. Sprawca najpierw raził ją prądem, chcąc w ten sposób pozbawić ją życia. Kiedy to nie przyniosło skutku, chwycił za poduszkę i przyciskając ją do twarzy kobiety, starał się ją udusić.

Kobieta przeżyła, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili, że związek z tym może mieć 17-letni członek rodziny pokrzywdzonej. Natychmiast ruszyły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Nastolatek niebawem został zatrzymany w pobliżu Lublina, a dokładnie na terenie gminy Jabłonna.

Jak nam przekazano, został już doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany nie przyznał się do winy, złożył jednak wyjaśnienia w tej sprawie. Śledczy skierowali już do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z przepisami, nastolatek będzie odpowiadał jako osoba dorosła. Tym samym grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

18 komentarzy

 1. Co to za artykuł!?
  Tylko wspomniane o zdarzeniu.
  Żadnych okoliczności, żadnego opisu sytuacji!
  Nadal nie wiem, co go skłoniło do takiego zachowania, ani dlaczego ona nadal żyje?
  Kompletnie nie potrafię, na podstawie tego artykułu, nawet spróbować wyrobić sobie żadnej oceny sytuacji, która miała by szansę zawierać chociaż cień racji.
  Po co komu tutaj taka informacja, jeżeli nie sposób się do niej ustosunkować.
  Sam fakt zdarzenia zgłasza się organom, a nie poddaje pod publiczna dyskusję bez żadnych okoliczności.
  Artykuł bez sensu!

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas