Razem pracowali na polu. Przejechał ciągnikiem kolegę, uciekł widząc, że ten nie żyje

Razem pracowali na polu. W pewnym momencie przejechał stojącego obok przyczepy znajomego. Widząc, że ten nie daje oznak życia, uciekł. Najbliższe 5 lat może teraz spędzić w wiezieniu.

Wszystko wydarzyło się w sobotę w Skrzyńcu w gminie Bełżyce. Jeden z mieszkańców wyjechał ciągnikiem na pole, aby wykonać ostatnie jesienne prace. Mężczyzna nie powrócił jednak do domu. Następnego dnia rozpoczęły się jego poszukiwania. W pobliżu miejsca, gdzie miał pracować, znaleziono zwłoki 60-latka. Kilkaset metrów dalej znajdował się jego ciągnik rolniczy.

Do wyjaśniania przyczyn oraz okoliczności śmieci mężczyzny od razu przystąpili policjanci. Czynności były nadzorowane przez prokuratora. Oględziny wykazały, że mężczyzna mógł być uczestnikiem nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, w zdarzeniu miała brać udział jeszcze jedna osoba.

Jak udało się ustalić, w tym samym czasie, tuż obok pracował 35-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Również za pomocą ciągnika rolniczego wykonywał prace polowe. W pewnym momencie, najprawdopodobniej w wyniku nieuwagi, przejechał swoją maszyną stojącego obok przyczepy 60-latka.

Widząc leżącego na ziemi mężczyznę, który nie dawał oznak życia, uciekł nie udzielając mu pomocy. Wczoraj 35-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2017-11-30 23:21:41

13 komentarzy

 1. Niech chce mi się słuchać dwa ciągniki kilkadziesiąt ha no wybitny kierowca wystarczy sekunda nieuwagi i nieszczęście gotowe jak się nie znacie nie piszcie lepiej

 2. Składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego panie świec nad jego dusza odpoczywaj w pokoju

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku