690 680 960

Ratownicy medyczni zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec Włodawy miał prawie 2 promile

We wtorek ratownicy medyczni jadąc karetką zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą fiata. Jego styl jazdy wskazywał, że mógł się on znajdować w stanie nietrzeźwości. Mając podejrzenie, że może być pijany, uniemożliwili mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Okunince. Jadąca drogą wojewódzką numer 812 załoga karetki pogotowia zauważyła kierującego fiatem, który jadąc od strony Włodawy w dziwny sposób rozpoczął manewr zawracania, a po wyjechaniu na drogę nie trzymał właściwego toru jazdy.

Ratownicy podejrzewając, że kierowca fiata może być nietrzeźwy dali mu sygnały do zatrzymania. Gdy mężczyzna się zatrzymał i wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

O ujęciu nietrzeźwego powiadomili policjantów, którzy potwierdzili, że 37-letni mieszkaniec Włodawy jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania, zaś samochód odholowano na policyjny parking.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna, świadczenie pieniężne od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

7 komentarzy

  1. A co z obsługą karetki która miesiąc temu pozostawiła pacjenta pod przypadkowa posesją, na nieszczęście załogi ambulansu miejsce było z monitoringiem.

  2. Jakoś mnie to nie dziwi to, że zatrzymania dokonali ratownicy. Włodawscy Policjanci zatrzymują tylko pijanych rowerzystów.

  3. I po co ta policja.

  4. Nie mieli pawulonu?

  5. Brawo, zastosowali manewr wyprzedzający i zaoszczędzili sobie niebawem roboty!

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas