Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ratownicy medyczni z Bełżyc otrzymali nowoczesne ambulanse (zdjęcia)

Stare, 10-letnie pojazdy, które dość często ulegały awariom, zostały wymienione na nowe. Ambulanse zostały zakupione przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bełżycach.

W ubiegły piątek w Bełżycach odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania nowo zakupionych ambulansów. Pojazdy zostały zakupione przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bełżycach. Ambulanse, jeden specjalistyczny, drugi podstawowy, zastąpiły te dotychczas użytkowane, które miały już dziesięć lat i ulegały częstym awariom.

Ambulans specjalistyczny jest wyposażony m.in. w urządzenie do kompresji klatki piersiowej, defibrylator z transmisją EKG, respirator, nowoczesne nosze z transporterem o udźwigu 250 kg. Pojazdy kosztowały łącznie 869 tys. zł, z czego 772,5 tys. zł przekazał Lubelski Urząd Wojewódzki, a 80 tys. zł Powiat Lubelski.

Zespoły ratownictwa medycznego z Bełżyc rocznie notują ok. 3,2 tys. wyjazdów. Rejon działania pogotowia obejmuje obszar czterech gmin: Bełżyce, Niedrzwica Duża, Wojciechów oraz Borzechów. Łącznie jest to 35 tys. mieszkańców. Otrzymane właśnie pojazdy, wyposażone w najnowszą aparaturę oraz sprzęt, zapewnią nie tylko lepsze warunki pracy ratownikom, lecz również usprawnią dotarcie do pacjentów wymagających pomocy medycznej.

Ratownicy medyczni z Bełżyc otrzymali nowoczesne ambulanse (zdjęcia)

Ratownicy medyczni z Bełżyc otrzymali nowoczesne ambulanse (zdjęcia)

Ratownicy medyczni z Bełżyc otrzymali nowoczesne ambulanse (zdjęcia)

Ratownicy medyczni z Bełżyc otrzymali nowoczesne ambulanse (zdjęcia)

Ratownicy medyczni z Bełżyc otrzymali nowoczesne ambulanse (zdjęcia)

(fot. Starostwo Powiatowe)

16 komentarzy

 1. To 2 najbardziej niepraktyczne funkcjonalnie
  ambulanse dla ratowników jakie mogą być na ziemi..

 2. ten pierwszy z lewej to burmistrz heheheh wygląda jak chłopek roztropek i takie tez decyzje podejmuj ale spokojnie jeszcze troche zamknie szpital, karetki sprzeda nawet jak żłobek wybuduje to pewnie zamknie za chwile bo gmina za biedna hahahaha

  • Ale bredzisz, choć nawet nie wiesz, za co odpowiada burmistrz. Na pewno nie za szpital. Owszem ma glos doradczy (jest członkiem Rady Społecznej szpitala), może dołożyć się do zakupu sprzętu medycznego, ale organem założycielskim i prowadzącym jest starosta. Poucz się trochę, a dopiero potem udzielaj się na forum.

   • Panie obiektywny dobrze wiem o co chodzi w tym wszyskim wiem za co odpowiada burmistrz i starosta ale jesli zamyka szkoły bo gmina nie ma pieniedzy a starosta jak mowisz kupuje no dokłada sie sie nowych karetek to dziwne to wszystko … ale co tam zdania nie zmienie i wyglada smiesznie ale ludzie mu podziękują i mam nadzieje ze szybciej niz przy koncu kadencji i wyjdzie z gminy pasozyt razem se swoimi ludzmi co sie oblozyl a ty razem z nim

    • Śmieszny to jest twój komentarz. Nie widzę żadnego związku między gminnymi szkołami a szpitalem zarządzanym przez powiat. Dziwne to twoje widzenie rzeczywistości – pomieszanie z poplątaniem.

 3. wymienione? Czyli rozumiem że starych już nie zobaczymy?

 4. Proboszcz Janusz super na stanowisku. Burmistrz oczywiście nic nie dołożył bo musi siebie i swoich podopiecznych wynagradzać i na nic innego nie ma.

 5. Dd napisał: ,,Tak mi żle, tak mi źle, tak mi szaro”.

 6. Będzie czy na odwyk zawieźć Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bełżycach

 7. Będzie czym jeździć do patologi która pije bez. umiaru , bez żadnych kosekwencji wzywa pomoc medyczną i dokonuje prób samobójczych . My podatnicy płacimy za ich głupotę ! Jakby nie ratować takich śmieci to poprawiłaby się sytuacja w całej służbie zdrowia.

  • Niby święte imię, ale wieje od niego… No właśnie- jak to coś nazwać? Głupota to za łagodne określenie. To raczej choroba, ale bełżyckie karetki nie dadzą jej rady. Dlaczego? Po prostu – brak w nich kaftana bezpieczeństwa. Jest co prawda urządzenie do masażu serca, ale u tego gościa nie miałoby co masować.

  • Czy ten Pan, nie jest przypadkiem działaczem i członkiem Prawa i Sprawiedliwości?

 8. a ja nie jadłem kolacji bo powiedziałem żonie : ty ***

 9. Do tej umieralni to powinni karawany kupic zamiast karetek

Z kraju

Sport