Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Rajd marketowym wózkiem i zniszczenie choinki zakończone w areszcie

Zniszczeniem świątecznej miejskiej choinki, porozbijanymi bombkami i kradzieżą sklepowego wózka skończyła się bożonarodzeniowa zabawa dwóch mężczyzn w centrum Świdnika. Wartość start to kwota blisko 1100 złotych.

-W noc z 24 na 25 grudnia tego roku oficer dyżurny świdnickiej komendy skierował policyjny patrol na miejski plac w centrum miasta, gdzie według zgłoszenia niszczona jest świątecznie ubrana choinka. Na miejscu policjanci zauważyli wychodzących z pod choinki dwóch mężczyzn, którzy na widok umundurowanych stróżów prawa rzucili się do ucieczki. Po krótkotrwałym pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie trzeźwiał. Jak potwierdził alkomat miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – informuje KWP Lublin.

Jak ustalili policjanci mężczyzna wraz ze swoim kompanem „spacerując” po mieście przy jednym ze sklepów zauważyli zakupowy wózek, który sobie przywłaszczyli. Powożąc go zamiennie przyjechali na Plac Konstytucji 3 Maja w centrum miasta, gdzie 19-latek zapragnął wdrapać się na świąteczne udekorowane drzewko.

W efekcie zniszczył zawieszone na choince bombki i oświetlenie. Wartość strat to blisko łącznię 1100 złotych. Sprawcy za uszkodzenie drzewka grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież wózka kara grzywny.

2013-12-31 11:59:56
(fot. KWP Lublin)

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. 5 lat za uszkodzenie drzewka…. a mordercy, pedofile, gwałciciele chodzą po wolności i po złapaniu dostają ”gównianą” karę…. co Cię dzieje z Tobą Polsko… 🙁

  2. To już pobawić się nie można?