690 680 960

Rafał Trzaskowski w Lublinie. „Ostatnia prosta przed nami, nie zmarnujmy tej szansy…” (zdjęcia, wideo)

W sobotę w Lublinie odbyło się spotkanie otwarte z Rafałem Trzaskowskim. Prezydent Warszawy zachęcał do wzięcia udziału w wyborach mówiąc: – Ostatnia prosta przed nami, nie zmarnujmy tej szansy, bo nie będziemy mogli później spojrzeć w oczy naszym dzieciom i wnukom.

W sobotę do Lublina przyjechał Rafał Trzaskowski na spotkanie otwarte z mieszkańcami miasta. Przed jego wystąpieniem na scenie pojawili się kandydaci Koalicji Obywatelskiej startujący w nadchodzących wyborach: Marta Wcisło, Michał Krawczyk, Bożena Lisowska, Krzysztof Bojarski oraz Jacek Trela. Wszystkich zaś przywitała wiceprezydent Lublina Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, tłumacząc nieobecność na spotkaniu Krzysztofa Żuka, który dzisiaj udał się do Gdańska. Następnie na scenie pojawił się Rafał Trzaskowski, który został przywitany brawami i owacjami przez zebranych pod lubelskich Ratuszem.

— Jesteśmy zmęczeni opowiadaniem o jednej partii i jednym panu. Zostałem jednak sprowokowany, zostałem nazwany lewakiem. Oczywiście nic w tym nie ma złego, poza tym, że wydaje mi się, że tego typu opowieści kompletnie nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości. To pokazuje, że ten człowiek, którego nazwiska nie chcę wymieniać, bo jestem przekonany, że już niedługo nie będzie żadnym punktem odniesienia dla debaty w Polsce, jest po pierwsze kompletnie odklejony od rzeczywistości, a po drugie totalnym brakiem refleksji i lenistwem intelektualnym, bo przyczepianie takich etykietek niczemu kompletnie nie służy. My rozmawiamy o tym co robią tysiące samorządowców, chcemy stworzyć miasta, miasteczka i wsie dla wszystkich — mówił Rafał Trzaskowski w Lublinie.

Rafał Trzaskowski w Lublinie. „Ostatnia prosta przed nami, nie zmarnujmy tej szansy…” (zdjęcia, wideo)

fot. lublin112.pl

Prezydent Warszawy nawiązał również do praw kobiet oraz wspieraniu przez państwo procedur in vitro oraz znieczulenia w trakcie porodu.

— Państwo powinno wspierać procedurę in vitro. Co to ma wspólnego z ideologią? Tylko ludzie, którzy nigdy nie spotkali się z takim dramatem, że dana rodzina nie może mieć dziecka, może w ten sposób wypowiadać się na temat in vitro, czy znieczulenia w czasie porodu — mówił Trzaskowski.

—Mówimy o tym, że będziemy wspierali kobiety, że to jest dla nas najbardziej istotne, że chcemy zadbać o to, żeby były naprawdę równe szanse, żeby płace były równe. Jeżeli mówimy, że to kobieta powinna decydować o swoim życiu i zdrowiu, to dlatego, że po prostu słuchamy naszych kobiet — dodał Trzaskowski.

W swoim przemówienia Rafał Trzaskowski zaznaczał, że należy rozdzielić państwo od Kościoła, a także zaprzestać finansowania go z budżetu państwa.

— Można mieć szacunek dla religii i naszych tradycji i jednocześnie proponować państwo, które jest przejrzyste. Powiem więcej. To jest dobre dla Kościoła. Powinien być cennik, jeżeli chodzi o wszystkie usługi pogrzebowe — mówił Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski w Lublinie. „Ostatnia prosta przed nami, nie zmarnujmy tej szansy…” (zdjęcia, wideo)

fot. lublin112.pl

— Albo szczują na gejów, albo na nauczycieli, albo na imigrantów, których sami wpuszczają, albo szczują na połowę naszego społeczeństwa czyli nasze kobiety! — mówił o PiS prezydent Warszawy.

Na koniec Rafał Trzaskowski wezwał do wzięcia udziału w wyborach, a także zaprosił na marsz opozycji, który odbędzie się w Warszawie 1 października.

 

 

106 komentarzy

 1. Czy Gejzeta, TVN, Polityka, NaTemat już ogłosiły, że winnymi POrażki POKO SPOKO są symetryści? Gdyby nie te wstrętne dzieciaki wygrałaby demokratyczna opozycja! 😆

 2. Te zużyte przez pissowców pampersy walające się po okolicznych koszach… widok bezcenny.

  • Nie kazdy wyborca PiS bierze na dzieci bo ich nie posiada i nie badz beszczelna niech ludzie maja jak najlepiej

  • Ty Zuza to pewnie POubeckie dziecko czerwonoarmisty i matki donosicielki jak Trzaskoś

 3. „Odbierzemy nasze państwo”??? Czyli co, państwo jednak nie jest wspólne, tylko wasze, a nie ich, zatem jak nie jedni, to drudzy chcą je zawłaszczyć, a właściwie odebrać, bo skoro raz się spróbowało fruktów, a przez 8 lat posucha, to teraz głód ogromny na żer…

 4. No reprezentanci na fotach godni minionej epoki – PO komusze gęby wyhodowane na ludzkiej krzywdzie i nielegalnie zarekwirowanych majątkach . Zrobią co im każą byle PO nownie znależć się przy korycie – najpierw rozliczcie sie z minionych i dotychczasowych „dokonań ” donosiciele ,współpracownicy i TW . Myślicie, że naród nie pamięta waszych „wystepów” ?? – no to się zdziwicie .!!! Jak widać tęsknota za korytem i apanażami wzięła górę nad rozsądkiem nawet kosztem ujawnienia – byle było tak jak było !!!!

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas