690 680 960

Radzyń Podlaski: Zwłoki noworodka w sortowni śmieci

Wczoraj wieczorem na terenie sortowni śmieci w Adamkach, pod Radzyniem Podlaskim, jeden z pracowników natrafił na zwłoki noworodka. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują nad ustaleniem w jakich okolicznościach ciało znalazło się w sortowni.

Do makabrycznego znaleziska doszło w czwartek około godziny 22 w Adamkach. Dyżurny radzyńskiej policji otrzymał informację, że w sortowni śmieci Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych jeden z pracowników na taśmie sortującej znalazł zwłoki noworodka, poinformował radzyński serwis iledzisiaj.pl

Na miejsce udali się policjanci oraz prokurator. Trwa ustalanie w jakich okolicznościach ciało chłopca trafiło do sortowni. Jednocześnie zostało ono zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wykaże przyczyny śmierci dziecka.

Osoby posiadające istotne informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z radzyńską Policją pod numerem telefonu: (083) 351-22-10.

2015-11-27 08:12:22
(fot. ilustr. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Tu kłania się zbyt restrykcyjne polskie prawo antyaborcyjne, nie każdą Matkę Polkę stać na stanie się tzw. turystką aborcyjną kiedy się zaszło i nie ma jak wrócić.

  • Jak sie nie chce zajść to sie zabezpiecza, ludzie mamy XXI wiek…a jak już się zaszło to są inne wyjścia niż porzucanie dziecka na śmietniku..okna życia, adopcja… Trzeba nie mieć serca żeby tak postąpić….

   • Mhm, mamy XXI wiek, a pigulki anty sa w naszym kraju 100% odpłatne, lekarz może odmówić ich przepisania, a aptekarz sprzedania. Jak oddasz dziecko do okna życia to cię beda ścigać, anonimowość to mit. Koniec końców zawsze wina spada na kobietę, a inne kobiety zamiast jej bronić stają przeciwko niej pieprząc o braku serca.

    • chyba Ty żyjesz w epoce kamienia łupanego , gdzie walili w łeb i do jaskini za włosy zaciągali.. Ginekolog już młodej dziewczynie przypisuje tabletki lub plastry co tam chce … Najtańsze kosztują 10 zł ! I są skuteczne ..wystarczy chcieć .., czy chociażby prezerwatywa. Ale jak dla kogoś smierć noworodka jest tańsza , to sam niepowinien sie nigdy urodizć.
     . A okno życia zostawiasz dziecko bez żadnych konsekwencji , i masz 2 tygodnie żeby sie namyślić czy nawet więcej … Czy podołasz byciu matką … I zgłosić sie po nie .
     Ale widocznie takie lafiryndy wolą wywalić na śmietnik , licząc na co ?.. Ze jej nie dojdą?? Znajdą bardzo szybko. Żal mi tylko tego maleństwa , bo taką bladź powinni żaszyc i zostawić tylko cewkę moczową.
     Niech zgnije … Mam dwójkę dzieci, nie mieści mi sie w głowie jak można?.!?, to nie człowiek to bydle …
     Nawet jeśli doznala szoku , nie tłumaczy to świadomego wyrzucenia do śmieci !!!

     • tyle że:
      1. nie ma powszechnej edukacji w tym temacie, tam, gdzie jest, czasami prowadzą je osoby bardziej świętoszkowate od głódzia, a uwierz, że wielu nie ma pojęcia, jak działa antykoncepcja
      2. z chęcią pewnie przepisze ginekolog, ale prywatnie – i tu zonk, bo na nfz oczekiwanie jest długie, kilkutygodniowe co najmniej, co mozna sprawdzic na stronie nfz. na szczęście nie trzeba skierowania, ale…
      3. to jest może straszne ale niekiedy to jest normalne zjawisko, atawizm zwierzęcy nawet. i żadna nowość, w II rp dzieciobójstwa (a rocznie było ich wg roczników statystycznych ~1500 wykrytych) stanowiły ponad 50% wszystkich zabójstw.

 2. albo nie miec wyjscia

  • Żadne ‚nie mieć wyjscia’ nie usprawiedliwia porzucenie dziecka – żywej istoty, ktora nosila 9 miesiecy pod sercem – na smietniku.
   Poza tym prosze was.. nie miala wyjscia? Okno zycia, adopcja nawet zostawic pod kosciolem lub w szpitalu wszystko jest lepsze niz wyrzucenie na smietnik jak zepsuta zabawke!

 3. Tyle rodzin pragnie dziecka a patole mordują dwoje zamiast oddać malutkie w odp.rece ! Nie jedna rodzina z chęcią zabralaby to maleństwo.Kto zabija własne dzieci?patole chorzy na głowę dla których liczy sie tylko wlasna du..pa! Bral słów!Taką szmatę tez do sortowni śmieci wykopać na zbity ryj!

 4. tragedia, ale proszę państwa, nie wylewajmy wiadra pomyj tylko na kobiete, do tego by bylo dziecko potrzeba dwojga…

 5. nie korzystajcie z okien zycia lub zgody blankietowej bo dorwa i zasadza alimenty na to dziecko

 6. Nie ma pewności że dziecko urodziło się żywe… Być może to był martwy płód a po takim porodzie emocje i bezsilność dały górę

 7. Trzeba zaznaczyć, ze nie wiadomo jeszcze w jakich okolicznościach urodzilo się dziecko, nie wiadomo czy w ogóle żyło po urodzeniu, czy już było martwe.

 8. al nawet jak było martwe po urodzeniu to nie wolno zwłok wyrzucać do śmieci bo to zberzczeszczenie zwłok

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas