690 680 960

Radny PiS z naszego regionu stanie przed sądem za kradzież prądu. Proceder miał trwać latami

Na blisko 10 tys. złotych oszacowano straty PGE Dystrybucja związane z kradzieżą prądu na posesji radnego PiS z powiatu puławskiego. Oskarżony nie przyznał się do winy.

Do Sądu Rejonowego w Puławach wpłynął akt oskarżenia przeciwko radnemu PiS z powiatu puławskiego Zbigniewowi A. Mężczyzna odpowie za kradzież prądu. Sprawa wyszła na jaw 11 stycznia b.r., kiedy to na posesji 66-latka w miejscowości Brześce-Kolonia pojawili się pracownicy PGE i policjanci.

W trakcie prowadzonych czynności odkryte zostało nielegalne przyłącze. Jak wynika z dokumentacji sprawy, przewody miały być podłączone bezpośrednio do linii elektrycznej i prowadziły do starego budynku. Z niego zaś instalacja była przeprowadzona do kolejnych dwóch, zlokalizowanych tuż obok budynków.

Powołany do sprawy biegły nie miał wątpliwości, że prąd był pobierany z pominięciem licznika energii elektrycznej. Ustalono, że proceder ten trwał ponad trzy lata, od listopada 2016 roku do stycznia 2020 roku. Oszacowano, że w tym czasie nielegalnie pobrane zostało ok. 16,6 tys. kWh energii elektrycznej o wartości 9,8 tys. zł.

Przesłuchany w tej sprawie Zbigniew A. nie przyznał się do winy. Zapewniał, że nie kradł prądu, sam zaś zgłaszał do PGE Dystrybucja nieprawidłowości i prosił o odłączenie linii. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

(fot. Starostwo Powiatowe Puławy)

37 komentarzy

 1. mogl legalnie stokroć więcej ale i dla tysiaca rocznie warto się zeszmacic, niektorzy maja to w genach.

 2. W sumie 10 tys to nie wiele można go uniewinnić w końcu mógł sprzedawać sąsiadom jeszcze, a tego nie zrobił prawy i sprawiedliwy człowiek wziął jedynie to co mu się należało nic więcej

 3. Ciekaw jestem czy w TVP, też taki szeroki pasek by pokazali?
  Pewnie byłoby małym druczkiem, że ,,,.,.,.,.,,.,,,., ,.,;;;.,.., .,./ ”;,,.;’. , – , a później czerwone bijący w oczy napis , że RAFAŁ TO

 4. Duduś podpisze, na wszelki wypadek przed wyrokiem.

 5. Tak przed wyborami? oj Jarek nie będzie zadowolony.

 6. Normalni ludzie dostają pasek na oczy ale pisuarczykowi należy się prawie na całą twarz.

 7. nieKrytyKrytyk

  nie możliwe radny z PISu i kradł, przecież oni tylko dają, nic nie zabierają. rolnicy wiecie już że podatki na środki ochrony roślin wasze pisie misie wam podnieśli do 23%?? trzeba robić zrzute na nowe + andrzej musi dawać, babki i patologia za darmo nie zagłosuje. dadzą 500 patusom zabiorą 1300 przedsiębiorcom w czym problem XD

 8. Jak to szło? Wystarczy nie kraść?

 9. Prosił o odłączenie linii, ale PGE zrobiła mu na złość i nie odłączyła. Zaraz będzie się pruł, że to jest polityczna sprawa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce