690 680 960

Radni są za, teraz głos należy do mieszkańców. Milejów chce stać się miastem

Kolejna miejscowość z województwa lubelskiego chce uzyskać prawa miejskie. Chodzi o prestiż, jak też większe szanse na rozwój. Głos w tej sprawie będzie jednak należał do mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu radni Milejowa podjęli decyzję o rozpoczęciu procedury związanej z nadaniem miejscowości statusu miasta. Jest to jeden z pierwszych etapów starania się o nadanie praw miejskich. Dlatego też przed Milejowem jeszcze długa droga w tym kierunku. Jednak decyzja radnych sprawiła, że teraz na ten temat będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy.

Zadecydują oni, czy chcą mieszkać w mieście, czy też wolą, aby dalej była to wieś. W tym celu przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne i to od ich wyniku będzie zależało, czy sprawie nadany zostanie dalszy bieg.

W przeciwieństwie do Urzędowa, Lubyczy Królewskiej, Siedliszcza, Rejowca, Goraja czy też Kamionki, które to w ostatnich latach odzyskały prawa miejskie, Milejów do tej pory nigdy miastem nie był. Dlatego też uzyskanie tego statutu ma być prestiżem. Jednocześnie chodzi o większą szansę na rozwój.

Miasto ma bowiem większe możliwości do ściągania inwestorów, jak też zdobywania środków na inwestycje. Jeżeli mieszkańcy zaakceptują propozycję i powiedzą tak w konsultacjach, Milejów prawa miejskie będzie mógł uzyskać najwcześniej od 1 stycznia 2023 roku.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. W Milejowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa,
  błąka się po całym świecie, aby dojść do Milejowa.
  Właśnie nową zaczął podróż, by ją skończyć w Milejowie.
  A co przeżył i co widział – kto pojedzie, ten się dowie 🙂

 2. Ten rząd jest śmieszny. Robi z wsi miasta. Z jakichś Modliborzyc czy innej koziej Wólki gdzie baby chodzą jak by z obórki wyszły. Wieś to jest wieś. Ci ludzie są inni mają inną mentalność. Dziś cham podniósł wysoko głowę bo PiS powiedział mu że coś znaczy.

  • Chama ponad miastowego nie ma.
   Cham miastowy jeszcze wyżej głowę nosi bo mysli że fakt bycia miastowym czyni go w czymś lepszym.
   A takie szufladkowanie pomaga ludziom ograniczonym ogarniać świat.

 3. bo podatki większe to czemu nie robić miast, niby twierdzą że nie zmienią się bo to rada ustala, srali muszki będzie wiosna, pewnie nie podniosą podatków i pensji sobie.

 4. No tak,wiecej urzędasów sie wykarmi.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas