Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Radni podjęli decyzję. Jedno z rond będzie nosić imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jedno z rond na terenie Chełma zostanie nazwane imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni większością głosów przychylili się do obywatelskiej inicjatywy mieszkańców.

W poniedziałek chełmscy radni podjęli decyzję o nadaniu jednemu z rond na terenie miasta imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł uzyskał akceptację 12 radnych, przy 3 głosach sprzeciwu oraz dwóch wstrzymujących się. Przyjęto również, że nazwę tą otrzyma rondo u zbiegu ul. Lwowskiej, 15 Sierpnia i Alei 3-go Maja. Wszystko dlatego, że ujęte w propozycji rondo przy Chełmskim Domu Kultury stanowi integralną część Placu Tysiąclecia, a więc wyklucza to zastosowanie nowego nazewnictwa.

Aby projekt nie został odrzucony z uwagi na problemy formalno-prawne, prezydent Chełma Jakub Banaszek zaproponował nadanie tej nazwy rondu w ciągu ul. Lwowskiej. Jak argumentował, niebawem będzie to kluczowy ciąg komunikacyjny w mieście, gdyż ulica ta zostanie kompleksowo przebudowana i powstanie tam południowa obwodnica Chełma. Podkreślał też, że chodzi o oddanie szacunku idei, oraz uhonorowanie darczyńców i pracy wolontariuszy, a nie o to, by toczyć niepotrzebny bój o lokalizację. Po długiej dyskusji ostatecznie uzyskało to przychylność radnych.

Pomysł, aby nazwać rondo imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się na początku lipca ub. roku. Propozycję taką złożył do prezydenta oraz przewodniczącego rady miasta Kazimierz Gorczyca z Automobilklubu Chełmskiego. Od kilkunastu lat organizuje on bowiem miejski sztab WOŚP. Jak wskazywał, Fundacja Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszy się największym zaufaniem społecznym spośród wszystkich organizacji pozarządowych w kraju. Dodatkowo z zebranych przez WOŚP środków korzystają też chełmskie placówki, w tym szpital, który otrzymał sprzęt medyczny o wartości blisko 3 mln zł. Przez dłuższy czas nic w tej sprawie się nie działo, dopiero latem tego roku do do Urzędu Miasta złożony został odpowiedni wniosek poparty podpisami blisko 600 mieszkańców.

(fot. Google Street View)

34 komentarze

  1. Chełm to bastion religijnych wyznawców pisu … tzw. wku…rw musi boleć śledziony i wątroby wyznawców 😛

  2. Co za nazwa? Nie lepiej „Róbta, co chceta”? Przynajmniej wypadki będą miały uzasadnienie.

  3. Teraz rozumiem dlaczego to się stało. Inicjatywa obywateli i nie wypadało inaczej niż obywatele. Ktoś oberwie za to. To nie po myśli partyjnej!

  4. czerpanie zysku z żebrania jest karalne a tu …. – czym to się różni od gangu rumunów?

  5. Wirtualne pieniądze zbierane pod pretekstem pomocy.

    • Tak jak wszystko pozarządowe. Jakby o tyle podnieść składkę zdrowotną to by do szpitali więcej poszło sprzętu. A tak szoł jest.

  6. Brawo Chełm

Z kraju

Polityka i społeczeństwo