Puławy: Z bronią do mechanika

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kurów. Mężczyzna groził bronią mieszkańcowi w jednej z miejscowości na terenie gminy Kurów. Sprawca trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Wczoraj kilka minut po godzinie 19. mieszkanka gminy Kurów, zatelefonowała do puławskiej Policji, informując, że na jej posesji znajduje się mężczyzna, który grozi jej mężowi bronią. Na miejsce pojechali policjanci. Tam zastali pokrzywdzonego 28 latka oraz jego żonę. Sprawca przed przyjazdem patrolu uciekł. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego był to Grzegorz F. 20 letni mieszkaniec tej samej gminy, któremu pokrzywdzony naprawiał samochód.

Grzegorz F. nie chciał zapłacić za usługę twierdząc, że podczas naprawy został zepsuty akumulator w aucie. W godzinach wieczornych przyjechał na posesję pokrzywdzonego. Gdy właściciel poprosił go o opuszczenie posesji wyciągnął przedmiot przypominający broń. Sprawca wycelował go w głowę mechanika, kazał mu klękać i kilkukrotnie nacisnął na spust. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że broń jest wadliwa próbował ją wytrącić. Doszło do szarpaniny. W obezwładnieniu sprawcy pomógł inny mężczyzna. Napastnikowi odebrano broń. Po tym uciekł.

Policjanci zatrzymali 20-latka w jego domu. Był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Odebrana sprawcy broń została zabezpieczona. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to broń gazowa.

Grzegorz F. po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz naruszenie miru domowego. Grozi mu do 2 lat więzienia. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Zobacz również

1 komentarz

 1. Myslę, ze jak Wysoki Sąd się przypadkiem pomyli i skarze napastnika na odsiadkę to...

  …po odbyciu kary będa się z „ofiarą” kochać oraz żyć długo i szczęśliwie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem