Kto pobiegnie dla Igora?

W najbliższą sobotę w Lublinie podczas wspieranego przez PKO Bank Polski biegu „Nocna Dycha – Trzecia Dycha do Maratonu” odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Igora. Jeśli dla chłopca pobiegnie co najmniej 20 osób to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł na jego leczenie.

Igor ma 9 lat i od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną ataksję teleangiektazję, która powoduje m.in. postępującą niepełnosprawność ruchową. Aby zapewnić mu jak najlepsze warunki funkcjonowania oraz rehabilitację, jego rodzice zbierają fundusze na zakup niezbędnego sprzętu.

Zbiórkę pieniędzy na rzecz chłopca mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu. Zainteresowani udziałem w akcji biegacze kartki z napisem „Biegnę dla Igora” będą mogli odebrać w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w Hali Widowiskowo-Sportowej „Globus” przy ul. Kazimierza Wielkiego 8. Biuro będzie otwarte w dniach – 31 stycznia 2014 r. w godzinach 12.00-20.00 oraz 1 lutego 2014 r. w godzinach 10.00-21.30.

Bieg na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 22.00 przy stoku narciarskim obok hali sportowej „Globus”. Na starcie pojawi się również reprezentacja pracowników Banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej prawie 270 osób w całej Polsce.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. W 2013 roku do akcji włączyło się ponad 4 tys. osób, a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie ponad 400 tys. zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronie www.biegajmyrazem.pkobp.pl.

2014-01-29 15:22:17
(fot. PKO)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie