Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszedł z pistoletem hukowym, zażądał wydania pieniędzy i kosztowności

Wczoraj na terenie Chełma doszło do rozboju na pracownicy lombardu. Wkrótce zatrzymany mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem do jednego z lombardów w Chełmie przyszedł mężczyzna i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, grożąc ekspedientce, zażądał wydania kosztowności oraz pieniędzy.

Kobieta mówiąc, że nie posiada nic wartościowego uruchomiła alarm.

Zaalarmowani pracownicy ochrony, po kilku minutach obezwładnili i ujęli napastnika.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że sprawcą napadu jest 54-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miał niemal promil alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli również broń napastnika, którym był pistolet hukowy marki „Start”.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

4 komentarze

 1. Jak będzie tak wszystko drożeć to się wcale nie dziwie . I będzie tak więcej.

  • Dokładnie. Nawet mi szkoda mi tego prawie już dziadka, zdesperowany, może do gara nie ma co włożyć, czy zapłacic rachunki, topi smutki w alkoholu, a do pracy w tym wieku już nie chcą. Taki to dobrobyt przecież mamy w kraju jak to cały czas powtarzają politycy.

  • Cóż, świetlista alternatywa dla odsuniętych od koryta. Jedyny sposób na życie, kraść. W tym są najlepsi. Białe rękawiczki zamienią na przedmioty przypominające broń.

 2. Prawda Franiu ??

  Na kire miał.Człowiek głodny , myśli o jedzeniu a nie o gorzałce.
  Zwykły nierób i roszczeniowiec.
  Teź na nic nie mogę sobie pozwolić, ale nie idę kraść. A pistolet hukowy teź kosztuje , więc jego zamiar był oczywisty (rozbój)

Z kraju