Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszedł do ojca z nożem, ukradł rodzicom biżuterię. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Decyzja sądu 35-latek z gminy Jarczów najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna telefonicznie kierował groźby karalne wobec swojej matki, a potem poszedł do domu rodzinnego z nożem w ręku i groził ojcu utratą życia. Co więcej ukradł rodzicom wcześniej biżuterię.

W minioną sobotę policjanci z posterunku w Ulhówku w powiecie tomaszowskim interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Jarczów. Zgłoszenie dotyczyło gróźb pozbawienia życia wobec rodziny.

– Na miejscu mundurowi zastali 35-latka, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tuż przed ich przyjazdem, trzymając w ręku nóż groził własnemu ojcu pozbawieniem życia. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nikt nie doznał żadnych obrażeń, a sprawca przestępstwa został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do jednostki. Policjanci ustalili, że tuż przed wizytą w domu rodzinnym mężczyzna zadzwonił do swojej matki. W rozmowie, jej również groził pozbawieniem życia – relacjonuje aspirant Monika Ryczek z tomaszowskiej Policji.

Jak się okazało to nie jedyne przewinienia mężczyzny. 35-latek ma jeszcze coś na sumieniu. Kilka tygodni wcześniej z domu rodzinnego ukradł biżuterię, którą zastawił w lombardzie.

– Ponadto posiadał czynny zakaz zbliżania się do rodziców i był karany za przestępstwo gróźb karalnych. Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. W przypadku bycia skazanym za to samo przestępstwo oraz odbycia z tego tytułu kary pozbawienia wolności w wymiarze co najmniej 6 miesięcy, kara ulega zwiększeniu do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę – dodaje aspirant Monika Ryczek.

PRZECZYTAJ

Tragicznie zakończona wycinka drzewa. Nie żyje mężczyzna

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. A kto z kim pił ?

  2. Chłop z Charlęża

    Chwast do utylizacji

  3. Kolejny wyborca ryżego szwaba chciał się naćpać za nie swoje.

Dodaj komentarz