Przyjechała na kebaba, była po amfetaminie

Dwaj mężczyźni zauważyli nietypowe zachowanie kobiety siedzącej za kierownicą renaulta. Jak się okazało, 49-latka była pod wpływem środków odurzających.

W miniony piątek policjanci z Łukowa otrzymali przed godziną 22 zgłoszenie, z którego wynikało, że kierująca renaultem kobieta może być pod działaniem alkoholu. Na miejscu interweniował patrol mundurowych.

Funkcjonariusze ustalili, że 49-letnia łukowianka wjechała swoim autem z ulicy Wyszyńskiego w ulicę Laskowskiego. Z relacji zgłaszających mężczyzn wynikało, że kobieta najpierw zatrzymała się, później wycofała, następnie ruszyła do przodu i znów wycofała. W końcu wysiadła z samochodu idąc w kierunku pobliskiego baru i szybko powróciła do auta.

Świadkowie widząc dziwne zachowanie kobiety, zabrali jej od auta kluczki. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, to 49-latka twierdziła, że jest trzeźwa i przyjmuje jedynie leki, a do baru przyjechała na kebaba. Faktycznie okazało się, że kierująca nie była pod działaniem alkoholu, ale wstępny test wykazał, że kobieta może być pod działaniem środków psychotropowych. Po chwili 49-latka stwierdziła, że wcześniej zażyła amfetaminę. Przeszukując auto kobiety policjanci znaleźli mały pojemnik w którym była sproszkowana substancja. Po sprawdzeniu okazało się, że było to kilka gramów amfetaminy.

Kobieta nie kupiła już tego wieczoru kebaba, została zatrzymana i przewieziona do policyjnej celi. Pobrano od niej krew do badań. 49-latka już usłyszała zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie amfetaminy grozi jej do 3 lat pobawienia wolności. Dodatkowo, po badaniach krwi 49-latki okaże się też, czy odpowie ona za kierowanie pojazdem pod wpływem środków psychotropowych. Wówczas dodatkowo oprócz grzywny na co najmniej 3 lata kobieta może stracić prawo jazdy.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

15 komentarzy

  1. Po fecie knur??

  2. Dziwna ta amfa jak ją knur złapał hahaha

  3. Najlepsze jest to że to burmistrz tego miasta zgłośił ją na *** i dokonał obywatelskiego zatrzymania 🤣🤣

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie