Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechał odebrać pieniądze pochodzące z oszustwa. Trafił do policyjnej celi (zdjęcia)

W trakcie przeprowadzonej akcji przez policjantów z Lublina i Biłgoraja udało się zatrzymać 65-latka na gorącym uczynku. Okazało się, że mężczyzna odebrał kilkadziesiąt tysięcy złotych od kobiety, która wierzyła, że pomaga swojej córce, która miała wypadek. W trakcie przeszukania samochodu mężczyzny ujawniono i zabezpieczono ponad 120 tysięcy złotych.

We wtorkowe popołudnie biłgorajski dyżurny otrzymał 9 zgłoszeń od mieszkańców Biłgoraja, głównie seniorów, którzy przekazali, że dzwoniła do nich kobieta podszywającą się pod ich córkę. Oszustka płakała, informując, że brała udział w wypadku samochodowym, w którym ciężarna kobieta odniosła poważne obrażenia, a ona sama została zatrzymana i potrzebuje pilnie pieniędzy na „kaucję”, by prokurator wypuścił ją na wolność.

W jednym z przypadków 76-letnia mieszkanka Biłgoraja uwierzyła w tę historię i przekazała „odbierakowi” kilkadziesiąt tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie. Mężczyzna, który odebrał pieniądze, został zatrzymany przez policjantów z KWP w Lublinie i biłgorajskiej komendy.

W toku dalszych działań ustalono, że 65-letni mężczyzna odebrał również 20 tysięcy złotych od 73-letniej mieszkanki powiatu biłgorajskiego, która uwierzyła w tę samą legendę. W trakcie przeszukania samochodu mężczyzny ujawniono i zabezpieczono ponad 120 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z podobnych przestępstw.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi, a obecnie trwają czynności procesowe związane z działalnością oszusta. Dzisiaj ma zostać on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju z wnioskiem o areszt. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przyjechał odebrać pieniądze pochodzące z oszustwa. Trafił do policyjnej celi (zdjęcia)

Przyjechał odebrać pieniądze pochodzące z oszustwa. Trafił do policyjnej celi (zdjęcia)

(fot. Policja Biłgoraj)

9 komentarzy

 1. „Adwokat”?

 2. lutownica w odbyt i wszystko wyśpiewa

 3. Ha Ha (nie mylić z "cha")

  Dobrze, że „zabezpieczono” ponad 120 tysięcy złotych. Nie można przecież pozwolić, żeby niezabezpieczone, nie odpowiednio przechowywane, zwilgotniały, spleśniały, czy myszy by je zjadły.
  Przecież przydadzą się na pokrycie ewentualnie zasądzonych kar, grzywien i kosztów sądowych.

 4. … pokazać oblicze oszusta , może ktoś skojarzy inne podobne zdarzenia i będzie przestrogą dla innych naciągaczy

 5. Łapy amputować to im się odechce.

 6. Co te artykuły tak dziś pomieszane zamiast chronologicznie?

 7. A np. BMW z impetem.

 8. ALE WIELKI SUKCES POLICJANCI ZATRZYMALI „ODBIERAKA”..
  Sukces należą się nagrody.
  Ale GRUBE ryby śpią spokojnie. Wysyłaja takich „odbieraków ” kilkunastu jak nie więcej. Motloch niech o tym wie. Powinien wiedzieć. Wiocha przed wyborami jest ogłupiana. Ale może część z nich się dowie. Bo kościół i sąsiad tego nie wie.

Z kraju

Sport