Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjdź na Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie i adoptuj psa lub kota

Tradycyjnie, 6 grudnia Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na Zoomikołajki. Wydarzenie po raz kolejny będzie okazją do promocji adopcji zwierzaków w atmosferze zbliżających się Świąt.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina do uczestnictwa w tegorocznych Zoomikołajkach. Kontakt z człowiekiem będzie dla podopiecznych Schroniska najwspanialszym mikołajkowym prezentem. Jak zawsze podczas spotkania, osoby zainteresowane adopcją czworonogów będą mogły zapoznać się z informacjami o całej procedurze adopcji, a także pielęgnacji czy profilaktyce zdrowotnej zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach dnia otwartego będzie adopcja psów i kotów. W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala na temat odpowiedzialnej adopcji, warsztaty zdobienia pierników oraz wspólne kolędowanie. Zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci. Dodatkowo pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 356 zwierząt, w tym 148 psów, 107 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Zoomikołajki odbędą się we wtorek (6 października) o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

Przyjdź na Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie i adoptuj psa lub kota

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

  1. Dziadek ze "slamsowa" (nie mylić z dziadem)

    Polecam kota, jest mniej kłopotliwy w utrzymaniu, nie musi właściciela na spacer wyprowadzać, wystarczy mu sporo dobrego serca, równie dobrej michy, miejsce do spania znajdzie sobie sam, zwykle na półce, ciepłym parapecie, a ostatecznie w pościeli razem z panią , panem…
    No i jeszcze kuweta ze żwirkiem, zamiast skomlenia pod drzwiami.

  2. Polecam psa, to prawdziwy przyjaciel a jakieś tam koty.

    • Nie polecam frania.Wyjątkowo złośliwy osobnik, niekompatybilny ze społeczeństwem.Stawia wyżej literę prawa niż rozsądek, marudny malkontent i nie lubi rowerów. A właściwie nikogo nie lubi poza nim samym.

  3. Przestańcie męczyć zwierzęta w blokowiskach.

  4. Przestańcie męczyć ludzi w blokowiskach.

Z kraju

Sport