Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przez telefon wypytywali mieszkańców Chełma o pieniądze. Uwaga na fałszywych policjantów!

W miniony czwartek kilku mieszkańców Chełma odebrało telefon od oszusta podającego się za policjanta. Mężczyzna wypytywał m.in. o pieniądze.

Do mieszkańców Chełma w miniony czwartek zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako policjant z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Oszust informował swoich rozmówców, że nie stawiły się na wezwanie, że został znaleziony ich dowód osobisty, że policjanci prowadzą akcję przeciwko oszustom.

Mężczyzna wypytywał również o zgromadzone pieniądze. Na szczęście osoby, do których oszust się dodzwonił wykazały się czujnością i nie kontynuowały dalszej rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o fakcie tym powiadomiła dyżurnego komendy.

Policjanci apelują, aby zachować ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Od dawna kase wyludza knur z torunia i niema wyroku bo ziobro to kolega ***

  • Lewaku, a ile wyłudził od ciebie? Nie tobie decydować jak kto ma dysponować swoimi pieniędzmi, tak jak mnie nie obchodzą wasze składki na Seicento, Kijowskiego, Lempart i inne.

 2. To już prawdziwa plaga. Czy naprawdę, dysponując obecnymi środkami technicznymi i operacyjnymi, policja nie może nic z tym zrobić?

 3. To rydza ludzie dzwonia

  • Dekiel – okaz. No cóż, taki mają elektorat na jaki zasłużyli. Dorzuć dekielku parę haseł od Lempartowej to będzie większy ubaw!

 4. Dopiero się zacznie jak spis powszechny ruszy.

 5. „Oszust informował swoich rozmówców, że nie stawiły się na wezwanie, że został znaleziony ich dowód osobisty, że policjanci prowadzą akcję przeciwko oszustom”. Czujni ci rozmówcy, nie dały się oszukać.

 6. Policja ciągle informuje i ostrzega,że w sieci nikt nie jest anonimowy.To w czym problem?

 7. W tym problem, ze Policja ma ważniejsze sprawy, np. Covid i mandaty za maseczki i dla przedsiębiorców za wznowienie działalności pomimo obowiązujących obostrzeń. Bo to łatwa kasa jest i szybka. Karta sim do tel. powinna być dostępna na takich samych zasadach, co dowód osobisty albo paszport, byłoby mniej fałszywych policjantów.