Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przewróciła się łódka, wędkarze wpadli do wody. Trwa walka o życie jednego z nich

Wypłynęli na ryby, w pewnym momencie łódka przewróciła się i mężczyźni wpadli do wody. Obu udało się odnaleźć i wyciągnąć na brzeg, jednak jeden nie wykazywał funkcji życiowych.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16 w miejscowości Bogdanka w powiecie łęczyńskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o przewróconej łódce i osobach, które wpadły do wody. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również specjalistyczną grupę ratownictwa wodnego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Jak nam przekazano, zdarzenie miało miejsce na zbiorniku wodnym w pobliżu hałdy należącej do kopalni węgla. Dwóch mężczyzn wypłynęło na środek stawu w celu łowienia ryb. W pewnym momencie łódka przewróciła się, a wędkarze znaleźli się w wodzie.

Strażakom udało się odnaleźć obu mężczyzn, trwa walka o życie jednego z nich. Po wyciągnięciu na brzeg nie wykazywał on funkcji życiowych, po przeprowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej został przetransportowany do szpitala. Trafił tam również drugi z mężczyzn. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Łęczna)

2 komentarze

  1. pewnie tempie ryle

  2. Myślałem, że bolciarze tylko jeździć nie potrafią, ale pisanie też im nie idzie… 😀
    Beznadziejne przypadki 😀

Z kraju