Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przewoźnik podstawił dwa autokary, oba nie nadawały się do jazdy

W miniony piątek świdnicka młodzież miała wyjechać na zorganizowany wyjazd. Organizator zgłosił kontrolę autokaru. Jak się okazało, pojazd posiadał nadmierne zużycie ogumienia oraz skorodowany element konstrukcyjny. Gdy przewoźnik podstawił drugi autokar, mundurowi również nie dopuścili go do ruchu z uwagi na ubytek gumy w oponie oraz nadmierne jej zużycie.

W miniony piątek policjanci ze świdnickiej drogówki skontrolowali autokar wraz z kierowcą, który miał zawieźć młodzież na zorganizowany wyjazd. O ile do kierowcy nie było żadnych zastrzeżeń, tak stan techniczny autokaru powodował, że nie mógł w sposób bezpieczny kontynuować dalszej jazdy z uwagi na stan ogumienia oraz poważną korozję elementu konstrukcyjnego pojazdu.

– Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Gdy przewoźnik podstawił drugi autokar – po kontroli mundurowi również zatrzymali dowód rejestracyjny z uwagi na ubytek gumy w oponie oraz jej nadmierne zużycie. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić drogą mailową na adres: [email protected] lub telefonicznie pod numer 47 81 21 210 lub 47 81 21 233 – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

PRZECZYTAJ

Zderzenie motocykla z pojazdem osobowym. Kierujący jednośladem trafił do szpitala (zdjęcia)

7 komentarzy

 1. No i bachory pojechały,d po piasku.

 2. Odi Profanum Vulgus

  Sam fakt, że jakikolwiek prywaciarz może pomyśleć o wożeniu ludzi takimi trumnami na kółkach, świadczy o tym, że to państwo jest ulepione z łajna, patyków i tektury. Na Zachodzie za coś takiego pożegnałby się z licencją przewoźnika.

  Dopóki nadal będzie się opłacało oszczędzanie na cudzym życiu i zdrowiu, a żaden taki bydlak nie trafi do więzienia za tak karygodne zaniedbania, to nic się nie zmieni i żadne tego typu wyrywkowe kontrole niczego nie zmienią.

 3. Kiedy wezmą się za busy? Jak czasami na światłach patrzę to trumny w większości zgniłe.
  Zagłosowałbym na takie rozwiązanie aby przewoźnicy musieli robić badania na wyznaczonej monitorowanej stacji (autka 20+ też) bo w karanie ,,banknotowych” diagnostów przestałem wierzyć.

 4. to teraz niech ogumienie w MPK sprawdzą

 5. Odi Profanum Vulgus i jahira . Skończ pieprzyć głupoty jedno z drugim . Odi dopóki cena wynajmu będzie najważniejszym kryterium przy wyborze przewodnik znika to takie kwiatki będą a na zachodzie wcale nie jest lepiej pod tym względem jest dużo czynników które wpływają na stan tych pojazdów ale największym jest pieniądz. Jahira tak takie przeglądy są robione na wyznaczonych stacjach tzn na okręgowych i to co pół roku ale kpla są częścią wymienialna a opony często się w taki sposób potrafią uszkodzić.

 6. Trzeba policjantów zapraszać na takie akcje bo sami nie kontrolują na drodze, bo ważniejsze mandaty za prędkość są.

Dodaj komentarz