Przewoźnicy chcą walczyć z FlixBusem. Łączą się w jedną silną grupę

65

Powstaje nowa silna marka na rynku przewozów pasażerskich. W jej skład weszło dwóch znanych przewoźników z naszego regionu. Liderem grupy jest państwowe Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus.

 

Należący do skarbu państwa przewoźnik autokarowy Polonus jest liderem konsolidacji polskich przewoźników z branży międzymiastowych przewozów pasażerskich. W tym celu powołano koalicję Polonus Partner, która ma na celu integrację i rozwój krajowego transportu pasażerskiego. Włączyli się do niej regionalne firmy: Żak Express z woj. podlaskiego, PKS Elbląg z woj. warmińsko-mazurskiego, NEOBUS i AlbatrosBUS z woj. podkarpackiego a także Contbus i GardenExpress z woj. lubelskiego. Wiadomo już, że niebawem do sieci dołączą kolejne znane na lokalnych rynkach firmy.

Już teraz Polonus Partner szczyci się jedną z najszerszych siatek połączeń autokarowych w kraju. Oferta zawiera 50 krajowych linii, tworzących optymalne połączenia między 250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 130 nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych pojazdów, posiadających wspólne oznaczenie Polonus Partner. Tym samym firma chce stworzyć silną konkurencję dla FlixBusa, który w podobny sposób połączył przewoźników, w tym znanego PolskiegoBusa, w jedną platformę. Oczywiście ruszyła także silna akcja marketingowa, pasażerowie mogą zakupić 10 000 biletów w cenie obniżonej o połowę.

– Łączymy polski rynek przewozów pasażerskich pod marką Polonus Partner. Jest to odpowiedź na oczekiwania polskich pasażerów. Zbudowaliśmy koalicję partnerską, która ma na celu zachęcenie klientów do korzystania ze sprawdzonych usług krajowych przewoźników. Zachęcamy pasażerów najwyższym standardem podróżowania, możliwością rezerwacji podróży łączonych, programem lojalnościowym, atrakcyjnymi cenami, promocjami oraz zniżkami dla dzieci i studentów – wyjaśnia Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus.

Zadbano również o zadowolenie pasażerów. Jak zapewniają przewoźnicy, podróżni mają mieć zapewnioną komfortową podróż bezpiecznymi i nowoczesnymi autokarami, które będą oznakowane wspólnym logo Polonus Partner i hasłem Łączymy Polskę. Każdy z pojazdów jest wyposażony w WiFi, gniazda zasilania 230V lub USB 5V, posiada klimatyzację i ogrzewanie, regulowane oparcia foteli, pasy bezpieczeństwa, przyciemniane szyby, indywidualne nawiewy, indywidualne oświetlenie czy też zapowiedzi głosowe. Z kolei pojazdy na kursach trwających ponad 3 godziny mają być wyposażone w toaletę.

Z perspektywy pasażera program Polonus Partner, realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę, zakłada przede wszystkim udostępnienie największej sieci połączeń krajowych przez ściśle współpracujących ze sobą regionalnych przewoźników. W efekcie oferta Polonus Partner zapewnia wspólną organizację i sprzedaż biletów, a co za tym idzie realizację i obsługę kursów łączonych, rezerwowanych w ramach jednej transakcji i jednej opłaty. Korzyścią dla pasażera będzie nie tylko większa wygoda i oszczędność czasu, ale również pieniędzy.

(fot. nadesłane)
2018-06-14 23:24:49