Dawny poligon na Majdanku znów opanują wraki. To ostatnia impreza w tym miejscu

W najbliższy weekend na torze na dawnym poligonie na Majdanku odbędzie się kolejny wyścig wraków. Jak zawsze, nie zabraknie wielu dodatkowych atrakcji dla całych rodzin.

W najbliższą sobotę i niedzielę 16 – 17 czerwca, Polskie Stowarzyszenie Wrak Race organizuje kolejną, 14. już edycję wyścigów wraków. Wraktak No. 14 Ostatnia Meta odbędzie się w godzinach 10 – 18 na byłym poligonie wojskowym na Majdanku. Czternasta edycja imprezy to ostatnia szansa, żeby zobaczyć wyścigi wraków na poligonie na Majdanku. Organizatorzy obecnie są na etapie szukania nowego terenu, który będzie równie ciekawy i spodoba się zawodnikom oraz kibicom tak samo jak dotychczasowy tor.

Ogólne zasady wyścigów są niezmienne: wartość auta nie powinna przekraczać 1000 zł, trzeba być pełnoletnim ale nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy. Wygrywa ten, kto w określonym czasie, z reguły jest to 10 minut, przejedzie najwięcej okrążeń po specjalnie przygotowanym do tego torze. Dozwolone są delikatne otarcia ale nie mogą być one nagminne, ponieważ za niesportowe i niebezpieczne zachowanie na torze można zostać zdyskwalifikowanym z udziału w dalszych zawodach.

Wyścigi wraków to dobra zabawa, która ma uczyć, że nawet chwila nieuwagi na drodze może być zagrożeniem zarówno dla kierowcy i podróżujących z nim osób, jak dla innych uczestników ruchu drogowego. Impreza Wrak Atak to nie tylko adrenalina i ryk silników, to festyny dla całych rodzin, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Tak jak na każdej innej imprezie, będzie pokaz ratownictwa medycznego. Ochotnicza Służba Ratownicza z Lublina wraz ze Strażą Pożarną przeprowadzi pokaz jak działać i jak się zachować podczas kolizji lub wypadku na drodze, w jakiej kolejności podejmować działania aby pomóc poszkodowanym a tym samym samemu być bezpiecznym podczas zderzenia drogowego. Nie zabraknie też pokazu policji, m.in. będzie się można przespacerować po specjalnie wytyczonym torze w narko i alkogoglach.

W przerwach zawodów będzie również Wrak Taxi, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla chorych na bardzo rzadką, genetyczną chorobę sióstr z Lublina, Moniki i Mileny.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

61

(fot. lublin112)
2018-06-14 22:05:28

Zobacz również

4 komentarze

 1. Dociągniesz Bimmer z Dysa na nafcie z AMW swoją E coś tam, coś tam na Majdanek?

 2. Ostatnia edycja? Deweloperzy będą budować bloki?

 3. Jak tam pany czekata na nowy odcinek szwagrów jutro rano przed 10

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym