Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przewoził raki bez wymaganych dokumentów. Zwierzęta trafiły do ZOO w Zamościu

Obywatel Rosji próbował przewieźć przez granicę raki. Teraz mężczyzna będzie miał problemy, ponieważ nie posiadał wymaganych dokumentów na przewóz skorupiaków.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Hrebennem, podczas kontroli bagażu należącego do obywatela Rosji, natrafili na skorupiaki w kartonowym pudle. Zwierzęta znajdowały się wśród plastikowych butelek i ubrań.

Jak wyjaśnił mężczyzna raki kupił w ukraińskim sklepie w celach konsumpcyjnych. Niestety nie dość, że nie zgłosił przewozu zwierząt przez granicę, to nie posiadał też odpowiednich dokumentów zezwalających na ich przywóz do Polski.

Rak błotny jest gatunkiem częściowo chronionym – objęty częściową ochroną gatunkową na podstawie ustawy o ochronie przyrody i Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt.

Rosjaninowi grozi grzywna, a nawet areszt oraz przepadek skorupiaków, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie przyrody.

Raki trafiły już do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu, gdzie przekazywana jest większość zwierząt zatrzymywanych na granicy w województwie lubelskim.

2017-06-10 08:40:49
(fot. KAS)

Komentarze wyłączone