Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przestawia się jako starszy sierżant Marek Malinowski, próbuje oszukać starsze osoby

W miniony czwartek w Markuszowie doszło do próby oszustwa. Do jednej z mieszkanek zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako starszy sierżant Marek Malinowski i próbował wyłudzić pieniądze.

Puławscy policjanci zajmują się sprawą próby oszustwa, do której doszło w miniony czwartek w Markuszowie. Do jednej z mieszkanek zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako starszy sierżant Marek Malinowski.

Oszust próbował przekonać kobietę, że na jej konto włamali się hakerzy, a jej pieniądze są zagrożone. Mężczyzna przekonywał kobietę, że dowodzi akcją wymierzoną w oszustów.

Fałszywy policjant próbował przekonać kobietę, żeby przekazała pieniądze na wskazane przez niego „bezpieczne” konto. Próbował też uwiarygodnić swoje działanie, namawiając kobietę do wykonania telefonu pod podany numer, gdzie ktoś miał potwierdzić, że dzwoniący jest funkcjonariuszem.

Kobieta rozłączyła się i natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy. Opowiedziała dyżurnemu całą historię i dodała, że dzięki komunikatom prasowym i telewizyjnym wie jak działają oszuści i nie dała się oszukać.

Jak ustaliliśmy, oszust tak samo przedstawiał się podczas rozmów z osobami z innych regionów kraju. Policja apeluje o ostrożność przy telefonicznych rozmowach z nieznajomymi.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. widać, że ogląda i słucha coś więcej niż tv i radio rydzyk…

    • Dokładnie. Jak się czyta o tych oszukanych, to aż dziw bierze jak wybiórczo można oglądać telewizję. Nawet tę jedynie poprawną politycznie. Rydzyka, wiadomości TVP wchłaniają jak gąbka wodę a ważne informacje przelatują jak mucha.

  2. Złodziei zainspirował się chyba Malanowskim z detektywów ☺

  3. a może jednak „przedstawia” ?

Wiadomości z info112