Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przesadzili z prędkością. Jeden z kierowców jechał 152 km\h w obszarze zabudowanym

Łęczyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu na kilka nadchodzących miesięcy dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy znacząco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Pierwszy z kierowców rozpędził się aż do 152 km/h, drugi zaś miał na liczniku 112 km/h.

Główną przyczyną groźnych wypadków drogowych, w tym tych tragicznie zakończonych, nadal jest zbyt duża prędkość. Dlatego też funkcjonariusze prawa nie pobłażają nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy lekceważą przepisy dotyczące ograniczenia prędkości.

W sobotni poranek 37-letni mieszkaniec gminy Spiczyn rażąco zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Podczas kontroli prędkości w miejscowości Spiczyn, kierowca skody poruszał się z nadmierną prędkością. Urządzenie pomiarowe zarejestrowało 152 km/h, co stanowiło przekroczenie limitu prędkości o aż 102 km/h. Konsekwencje były surowe: 37-latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy, otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych.

Z kolei w miejscowości Jawidz, policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, osiągając 112 km/h. Samochodem kierował 27-letni obywatel Litwy, który za rażące przekroczenie prędkości stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych oraz został ukarany 14 punktami karnymi.

Przesadzili z prędkością. Jeden z kierowców jechał 152 km\h w obszarze zabudowanym

13 komentarzy

 1. … 152/50 !!! czyli bandyta drogowy … od jazdy powien odpocząć z rok, niech dobrze ostygnie. teraz szybko pójdzie na kurs i zredukuje punkty karne co ponownie umożliwiono w ramach kampanii wyborczej jak widać niesłusznie

 2. Są w Europie kraje, w których za takie przekroczenie idzie się do aresztu na kilka miesięcy.

  • Nie chcę się tu licytować, ale ja znam kraje gdzie za bardziej błahe wykroczenia policjant ma prawo kazać wypiąć du0pę i wymierzyć 10 pał zza ucha.

 3. Instrukcja radaru czytać. Nielegalny pomiar

  • Zgadza się, nas rozliczają za każdy nawet mały błąd a prędkość mierzą niezgodnie z instrukcją użytkowania. Jak to w państwie pisu przetłumaczyli tak by było im wygodnie a pisowski urząd to zalegalizował. Został tylko niezależny sąd chyba, że zostaną na trzecią kadencję to i to zaorzą, przecie obiecali. I wtedy już nie będzie niczego, jak to mawiał klasyk! 8*

 4. Ponawiam propozycję, żeby zamiast fotoradarów, tam gdzie stale niesubordynowani, potencjalni zabójcy przekraczają prędkość, ustanowić stałe posterunki snajperskie.
  A od czasu nieudanej misji nawracania afgańskich Talibów na jedynie słuszną wiarę i demokrację, mamy ich spory zasób.

 5. „Łęczyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu na kilka nadchodzących miesięcy dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy znacząco przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym”.
  Wyeliminowali z ruchu? Przecież ich nie zamknęli.

 6. Ja bym proponował chłostę zapamięta napewno tak na początek 20 batów

 7. Brak zabudowań, brak chodników, szczere pole i 50km/h ?

 8. Durny to jesteś tu frajerze

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo