Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przesadził z prędkością, był pijany. 25-latek stanie przed sądem

Jechał mercedesem z nadmierną prędkością w obszarze zabudowany. W trakcie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy. Wkrótce 25-latek stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek kilka minut po godzinie 20.00 w Turowie w powiecie radzyński, na drodze krajowej nr 19. Policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Mercedes. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym kierujący poruszał się z prędkością 78 km/h.

– Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 25-latek, mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Mężczyzna musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

7 komentarzy

  1. Gratulacje

  2. Nigdy nie przekraczam prędkości będąc pod wpływem alkoholu.

  3. Równie dobrze może mu grozić za to i poczwórne dożywocie. I tak wykonanie kary będzie zawieszone.

  4. Czyli jakby nie wyczuli woni to by nie dmuchał?

Dodaj komentarz

Z kraju