Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przelała kilkadziesiąt tysięcy złotych na początek, dobrała jeszcze drugie tyle kredytu. Nie została nawet złotówka

Mieszkanka powiatu chełmskiego straciła 80 tys. złotych. Kobieta zainteresowała się inwestycją na internetowej giełdzie kryptowalut. Popełniła jednak błąd, bo przelewała pieniądze na wskazane konto i zainstalowała aplikację do zdalnej obsługi urządzenia.

Do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zgłosiła się 43-latka z powiatu chełmskiego, która straciła 80 tysięcy złotych w trakcie inwestowania w sieci. Z jej relacji wynikało, że w połowie stycznia skuszona internetową reklamą inwestycji w kryptowaluty wypełniła formularz zgłoszeniowy.

– Zaraz po tym skontaktował się z nią rzekomy doradca, który pomagał jej w zakładaniu rachunków. Pod jego namową zainstalowała na telefonie komórkowym aplikację umożliwiającą zdalną obsługę urządzenia elektronicznego. Będąc cały czas w kontakcie z tą osobą, na pierwszą inwestycję przelała 40 tysięcy złotych na wskazane konto. Następnie wciąż zachęcana możliwością większego zysku, zaciągnęła kredyt i przelała kolejne 40 tysięcy złotych. Już po wszystkim zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy i apelują o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami, które proponują nam doradztwo finansowe. Wszelkie internetowe portale, czy też giełdy służące do inwestowania, należy dokładnie zweryfikować. Tylko zachowując czujność możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

17 komentarzy

  1. Jeden stracił drugi zyskał. W przyrodzie nic nie ginie.

  2. Umiała przelewać… z pełnego w próżne.

  3. jo łoppstwo po wiatowe znowu w akcji

  4. Kolejna inwestora i zdalny pulpit🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Z kraju