Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczył prędkość, a potem próbował wręczyć policjantom 50 euro. Obywatel Ukrainy trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 74-letniego obywatela Ukrainy do kontroli drogowej. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna próbował wręczyć łapówkę policjantom drogówki i chciał nakłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

W sobotę hrubieszowscy policjanci ruchu drogowego patrolowali teren powiatu radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem. W pewnym momencie w Strzyżowie zauważyli kierowcę auta osobowego marki Mitsubishi, którego pojazd był wyposażony z żarówki Led, które są niezgodne z przepisami, co do warunków technicznych dla tego tupu pojazdów. W związku z tym policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej.

– Kierowca mitsubishi jechał w kierunku Zosina. Policjanci zmierzyli prędkość z którą się poruszał. Okazało się, że w terenie zabudowanym jego auto jechało z prędkością 76 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu przez policjantów okazało się, że kierowca to 74-letni obywatel Ukrainy. Policjant poinformował kierującego, że za popełnione wykroczenia zostanie na niego nałożony mandat karny w wysokości 600 zł – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

W trakcie prowadzonych czynności obywatel Ukrainy próbował „załatwić” sprawę w inny sposób. 74-latek zaproponował policjantom 50 euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, powtarzał żeby go „puścić” i trzymając banknot w ręku próbował go wręczyć funkcjonariuszom.

– O całej sytuacji mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego jednostki policji w Hrubieszowie. 74-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

24 komentarze

  1. 50 euro to obelga

  2. 50 euro xd to nawet ci co biorą by go wyśmiali. no ale 74 lata ukraina, gośc nie ogarnia w ogóle świata.

  3. Jedyna prawdziwa telewizja to TV REPUBLIKA.

  4. Ewentualnie TV TRWAM. Też prawdziwe obiektywne informacje

  5. 50 euro? I co oni sobie mieli za to kupić? Waciki?

  6. tak przyjaciela ryżego uja traktować xD

  7. Banderowiec myślał że jest u siebie

  8. Myślał że będzie tak samo jak na Ukrainie, gdzie korupcja jest na porządku dziennym, da parę złotych i po sprawie.

Dodaj komentarz

Z kraju