690 680 960

Przejście graniczne w Dorohusku zostanie zamknięte dla ruchu osobowego

Ważne zmiany dla osób przekraczających granicę polsko-ukraińską. Od poniedziałku w Dorohusku nie będą odprawiane auta osobowe i dostawcze.

Pomimo apeli służb o wybieranie mniej obciążonych przejść granicznych, nie polepsza się sytuacja związana z kolejką do Dorohuska. Co więcej, pojazdów wciąż przybywa. Na szczęście po wczorajszym zastoju, kiedy to oczekujący w niej kierowcy praktycznie nie ruszyli się z miejsca, dzisiaj sukcesywnie podjeżdżają do przodu.

Jak już informowaliśmy, sznur pojazdów sięga miejscowości Stołpie. Jest to ponad 35 km od granicy. W kolejce oczekują zarówno ciężarówki, jak też wiele aut osobowych.

Przyczyn takiej sytuacji jest kilka. Występuje ogromny ruch towarowy na kierunku Ukraina-Polska, gdzie transportowane są głównie produkty rolno-spożywcze, w tym zboża, więc pojazdy ciężarowe po rozładowaniu wracają na Ukrainę. Kolejna sprawa to import przez obywateli Ukrainy samochodów osobowych. Tylko do końca czerwca obowiązuje zwolnienie z opłat celno-podatkowych, przez co starają się oni zdążyć skorzystać z okazji. Trzecia sprawa to remont płyty postojowej dla samochodów ciężarowych.

Jakby tego było mało, to od najbliższego poniedziałku na przejściu granicznym Dorohusk –Jagodzin zawieszony zostanie ruch osobowy. Odprawiane tam będą jedynie pojazdy ciężarowe oraz czasowo regularne połączenia autobusowe.

Do dyspozycji osób poruszających się samochodami osobowymi oraz dostawczymi pozostaną jedynie przejścia graniczne w Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem. Do tego obiekty na Podkarpaciu.

(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. Czyli do Dorohusku tylko czołgi będą odprawiane ?

 2. phi przed Hrebennem kolejka jest juz do Tarnawatki 🙂
  policja powinna informowac i zawracac z tej kolejki auta osobowe i kierowac je na Zosin, gdzie podobno tez sie moga odprawiac jesli maja zgloszenie celne zrobione wczesniej, nie wiem dlaczego nikt na to nie wpadł

 3. Droga redakcjo, szkoda że widzicie temat transportu produktów rolno-spożywczych (tylko) i dodatkowo tylko w dni robocze. Dzień Bozego Ciała przykładowo czy wiecie ile cystern z ON pojechało do Ukrainy? Powiem wam jeden „ciąg” minimum 8 cystern, niech jadą w odstępach 2 godzinnych kolejne, to ile będzie? Ba powiem wam po ile sprzedają i wysyłają ON w tamtą stronę = 4 zl/l.! Wysyłając za taką kwotę zarabiają a my ile płacimy??? Ba my musimy tyle płacić co jest na pylonach i nikt nam nie opuści ceny, przykre ale prawdziwe.

 4. Ile znaków można napisać?

 5. Droga redakcjo, szkoda że widzicie temat transportu produktów rolno-spożywczych (tylko) i dodatkowo tylko w dni robocze.

  • Brajanek (ten od Dżesicy)

   Spoko Piter… odprawiane są przede wszystkim cysterny z paliwem do czołgów, które wcześniej tam dotarły transportami kolejowymi.
   A zwykli „siostry” i „bracia” obciążeni darami, dotrą tam sporo później, ale z uwagi a spore zapotrzebowanie bez problemów je sprzedadzą „swoim” z godziwą przebitką.

   • Trzeźwiej myślący

    Tak to już jest, że jedni na wojnie tracą, (najwięcej biedni), a inni (najczęściej cwaniaki) obrzydliwie się bogacą (oczywiście z „braterską” pomocą nad empatycznych Polaków)

 6. W Zosinie kolejka już do Hrubieszowa!

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas