Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ma prokuratorskie zarzuty i nakaz zawieszenia w czynnościach służbowych. Starosta pozostanie jednak na stanowisku

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Hrubieszowskiego, w której głosowano nad wnioskiem o odwołaniu starosty. To w związku z prokuratorskimi zarzutami i nakazem jego zawieszenia w czynnościach służbowych.

W piątek radni powiatu hrubieszowskiego zebrali się na nadzwyczajnej sesji, na której głosowano nad wnioskiem radnych opozycji o odwołanie starosty. Józef K. podejrzany jest o trzy czyny. Chodzi o nakłanianie dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Zbigniewa W. i inspektora Tadeusza K. do poświadczenia nieprawdy oraz wprowadzenie w błąd Urzędu Marszałkowskiego. Zarzuty mają związek z jednym z wątków prokuratorskiego śledztwa dotyczącego wyłudzenia dotacji, ze środków Unii Europejskiej na przebudowę drogi powiatowej Adelina – Mircze – Kryłów.

Dofinansowanie miało zostać uzyskane za pomocą poświadczających nieprawdę dokumentów. W wyniku tego Urząd Marszałkowski w Lublinie wypłacił Starostwu nienależną kwotę w wysokości 4 068 669 zł. Wobec starosty śledczy zastosowali środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczeń majątkowych. Do tego zabezpieczenie majątkowe na nieruchomościach starosty w kwocie 1 850 000 zł. Za przekroczenie uprawnień i wyłudzenie dotacji wielkiej wartości Józefowi K. grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Z tego to powodu radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie starosty. Jako argument wysunęli konieczność zachowania należytego pozytywnego wizerunku powiatu hrubieszowskiego. Zaznaczyli również, że dalsze funkcjonowanie zarządu w obecnym składzie nie daje gwarancji bezstronnego i obiektywnego wyjaśniania nieprawidłowości, które są przedmiotem śledztwa, jak również innych postępowań prowadzonych obecnie przez uprawnione organy państwa. Piątkowe głosowanie było tajne, za odwołaniem starosty było pięciu radnych, przeciw dwunastu. Oznacza to, że Józef K. pozostanie na stanowisku.

(fot. Starostwo Powiatowe)
2018-01-13 23:15:45

22 komentarze

 1. PSL broni kolegów od koryta. Boją się, że jak go odwołają, to piramidka kumoterska się posypie. Układ mafijny jak z Burym, choć na mniejszą skalę. Sosnowski niezle się broni ale i jego gie ochlapie. Bidulek jak gronkowiec. O niczym zapewne nie wiedział.

  • Jeszcze jeden „nietykalny” sie znalazł.
   Może któregoś dnia wyjść z domu i „zapomnieć” do niego wrócić.
   Oby nie znaleźli sie zbyt szybko działający szukający zguby.

 2. podobnie jak PISuary Dojna zmiana , aby odprawy dla kolesi ile tego jeszcze w Polsce będzie trwać

  • Dziecko swojej mamy

   Zauważ Szanowny Obywatelu, że każda frakcja rządzących ma swoich „znajomych” których broni jak lwice swoich młodych, a w wypadku partii, kolesi z przedszkola, szkoły, „z roku”, czy kółek różańcowych.

 3. Tak na chłodno i spokojnie przeczytałem artykuł i nie znalazłem w nim jakiejkolwiek informacji na temat ile z wyłudzonych pieniędzy przywłaszczył sobie starosta? Pieniądze z tego co tutaj wiadomo poszły na remont drogi. Czy to źle? Kupienie 30 limuzyn za 30 mln zł przed szczytem NATO – to było wyłudzenie !!! Zapłata za ośmiorniczki dla platfusów z pieniędzy podatników – to było wyłudzenie!!!

  • Z tekstu wynika, że sfałszował dokumenty, wskutek czego starostwo otrzymało ponad 4 miliony nienależnej dotacji. Te pieniądze mogły trafić do innego powiatu, który działał w zgodzie z prawem, ale tam nie trafiły.
   Już rozumiesz co było nie tak?

   • Oczywiście, że rozumiem. Osobiście gdyby to droga, po której jeździłbym została wyremontowana, to nie protestowałbym. Z innej strony pisanie przez urząd marszałkowski warunków przetargu na dostawę samochodu w taki sposób, że tylko jeden sprzedawca spełnia warunki także nazwałbym fałszowaniem dokumentów.

 4. Tylko stołków jeszcze do obsadzenia swoimi. Widać dojna zmiana piSS ma jeszcze o co walczyć…

 5. Słuchajcie hitu zaczepia mnie na stacji benzynowej gość LHR przepraszam pana nie wie pan gdzie jest w Lublinie ulica Doktora Męcz Majdanka Ręce mi opadły ale że nie był to gość z LSW to nie tłumaczywszy mu szczegółw wskazałem drogę

  • kierowca eM Pe Ka

   Za czasów kiedy trajtki zawracały przy Unickiej, podeszła do mnie kobicina z wiejska ubrana i zapytałe: „Cy jedzie pan do Ciamla?” – przyznam, że do tej pory nie wiem gdzie jest ów „Ciamel”.

  • Co ci kołku lsw zrobiło? Pewnie jesteś z wiochy i udajesz mieszczucha.

   • A tu się mylisz mieszkam w Lublinie tu się urodziłem
    A mam nieprzyjemność pracować z ludźmi z LSW z resztą nie tylko z nimi ale oni są wiecznie niezadowoleni cieszą się dopiero jak komuś się noga powinien nawet „swojemu” kasa im wiecznie nie pasuje są agresywni nie mam pojęcia od czego to zależy ale tacy są i to mnie denerwuje

  • A w Warszawie też znasz wszystkie ulice cwaniaku z wielkiego miasta?

   • A ty cwaniaku z wiochy znasz ?? DOKTORA Męcz Majdanka? ??????????
    Tu jest Haczyk WłADZIU ale jak tego nie wiesz to ….

  • mieszkaniec słynnej wielkiej Wa-wy-nie wschodu.

   To mnie oświeciłes, zawsze myślałem że LU takie numery, kiedys u nas kierowca z LU, przepraszam gdzie jest Pałac Kultury i Nauki?
   Tak, na poważnie nie ma nic gorszego niż dowartościować się posiadanymi tablicami w aucie…lub marką samochodu.

   Ps. Bimmer zgrywusie napisz, bo może jechał skodą.

 6. Gdyby starosta zle zaglosowal to pewnie by go odwolsli ale to tylko przestepstwo zagrozone wiezieniem … wiec beda bronic oszusta do upadlego. Cala prawda o koalicji po-psl

 7. Czepiacie sie człowieka, pewnie katolika – pójdzie do zaprzyjaźnionego proboszcza, wyspowiada, się da stosowną „cołaskę” „na „kościół”, i po odklepaniu stosownej ilości „zdrowasiek” i „ojczenaszów” będzie mu wybaczone.