Prezydent Lublina zakazał manifestacji zwolenników toru dla Lublina. Obawia się o zdrowie i życie mieszkańców

W poniedziałek rano organizatorzy protestu „Walczymy o nowy tor dla Lublina” otrzymali informację o zakazie przeprowadzenia manifestacji.

Prezydent miasta Lublin wydał zakaz przeprowadzenia manifestacji, która miała na celu zwrócenie uwagi na problem zamknięcia Toru Lublin przy ul. Zemborzyckiej.

Z pisma wynika, że godzina i miejsce manifestacji oraz czas przejazdu przez miasto w godzinach szczytu znacznie utrudni funkcjonowanie transportu zbiorowego. Miasto obawia się również zwiększenia liczby uczestników poprzez prowadzoną przez organizatora aktywną kampanię informacyjną w mediach.

Jednocześnie Komendant Miejski Policji negatywnie zaopiniował wniosek ze względu na czas i miejsce manifestacji. Chodzi o to, że trasa przejazdu przebiega przez ścisłe centrum przy normalnym ruchu kołowym. Przy takiej ilości protestujących może dojść do paraliżu miasta. Główny argument przeciwko manifestacji to stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz obawa o agresywne zachowanie manifestujących.

Prezydent dodatkowo obawia się także o życie i zdrowie mieszkańców…

Organizatorka protestu już zapowiedziała odwołanie od tej decyzji do Wojewody Lubelskiego.

Na zdjęciach pełny tekst pisma.

2015-01-26 09:29:05
(fot. materiał organizatorów protestu)

Zobacz również

114 komentarzy

 1. Jak ostatnio jakiś tam prezydencik przyjechał z innego kraju to w godzinach szczytu zamknęli 1000-lecia i nic nikt nie mówił, teraz jak ludzie chcą walczyć o swoje to nie mogą bo Żuczek się boi. Macie swoją wolność słowa 🙂

 2. Jestem urzędnikiem i pewnie protest utrudnił by mi życie, ale mowię wam nie poddawajcie się, prezydent zakazał robić protest ale nie ma prawa zakazać Wam wjechania własną maszyną do centrum w tych godzinach i jechania nim z „bezpieczną” prędkością. Mam nadzieję, że skoro nie możecie tego zrobić oficjalnie bo żuczek się boi, to zrobicie to nieoficjalnie „przypadkiem” wybierając się na przejażdżkę w tym samym momencie 😉 pozdrawiam i trzymam kciuki

 3. Normalna reakcja władzy , poczekają jak ludziska poszumią wyszumią się i sytuacja się sama uspokoi , części się znudzi , część pomyśli że jak nie przyjdą to się nic nie stanie , a tym co przyjdą to się coś obieca i po kłopocie .
  Jestem za tym żeby taki tor jak najbardziej był ale nie wiem czy da się coś wywalczyć z władzami miasta , w dzisiejszych czasach liczy się kasa i jeżeli będzie taki tor to właścicielem będzie prywatny inwestor i będzie czerpał z niego zyski .

 4. Jestem za Panem dabusm. Jeżeli ktoś nie chce walczyć o tor, bo dla niego to idiotyzm to niech siedzi w swoim fotelu i obserwuje tych co bezczynnie siedzieć nie będą!! Wkurza mnie gadanie ludzi którzy potrafią tylko narzekać i negować a jak przychodzi co do czego to uszy po sobie!! Damy rade!!! Jak widać inaczej się nie da, a manifestacja to jedyne rozwiązanie, żeby pokazać, że nie będziemy chować głowy w piach i na wszystko się godzić. Wystarczy spojrzeć jak wiele osób weźmie udział, gdyby to nic nie znaczyło czy aż tyle by nas było?? Jasne że NIE! TYLKO RAZEM MOŻEMY COŚ ZMIENIĆ!!!I Pozdrawiam Wszystkich tych co wezmą udział!

 5. W nastepnych wyborach glosujcie na mnie. Zalatwiam wszystko od reki.

 6. Ktoś tam powyżej pisze pierdoły, że tor trzeba zlikwidować, bo nie zamierza się do niego dokładać. Zadaję więc pytanie, w jaki sposób do niego dokłada? Czy tor pochłania koszty związane z elektrycznością? A może związane z ogrzewaniem? A może do obsługi toru potrzeba kilkadziesiąt osób, które pracują tak jak przy obsłudze Areny Lublin? Otóż NIE. Tor to przede wszystkim miejsce, gdzie można było poćwiczyć w zimie, zobaczyć jak zachowuje się dany samochód na śliskim, a każdy zachowuje się inaczej. Jedyną konsekwencją ewentualnego błędu kierowcy było wpadnięcie w zaspę albo uderzenie w opony. Tego typu zdarzenie na ulicy może grozić dużo poważniejszymi konsekwencjami. A za śmierć, utracone zdrowie, czy rozbite samochody płacimy my wszyscy, chociażby w składkach na ubezpieczenie. Tak więc tor nie jest tylko fanaberią kilkunastu „nawiedzonych” osób. Ja uczyłem się tam jeździć kilkanaście lat temu, ale zawsze coś tam w głowie, rękach i nogach zastaje. Szkoda, że młodsi nie będą mieli takiej szansy. Natomiast nie oszukujmy się, nowy tor, za który zapłacilibyśmy my wszyscy, nie powstanie.

 7. Pomimo że nie korzystałem z śp toru jestem za budową nowego i cieszy mnie że młodzierz ma swoje pasje i potrafi się naprawde licznie zebrać, aby walczyć o swoje.
  Stadion nie wiem po co komu, jedynie lotnisko na plus- jest łatwiej wylecieć z polski za granicę w poszukiwaniu pracy.
  Miasto studentów i galerii handlowych.
  Tych co są przeciw nowemu torowi spostrzegam jako zwykłych kowalskich których każdy dzień wygląda tak samo: praca, obiad, piwo i tv i tak 365 dni w roku

 8. Debile i tyle! Staremu tv zablokować w ramach protestu! Wyjdziecie na ulice do wp**** dostaniecie i tyle. Skoro grzecznie nie wystarczy. Ktoś dzieci do szkoly nie odwiezie bo macie zamiar o hobby w ten sposob walczyć i pasję. Spokojnie latarni wystarczy pasjonaci z dupy wzięci, tico i nubira, tor dla biednych! To jest demokracja kilku d… Wymyśla protest i reszta ma tego słuchac? Już udowodniliście na osiedlach swoją głupote. Mam nadzieje że jak jest to nie legalne to wam wp**** spuszczą i prawka pozabierają! Pozdrowienia i Lublin blokować! Hahaha smiechu warte

  • Czy ty masz jakiś problem? Ty gdybyś miał stracić coś co lubisz, dajmy swoją pracę być nie protestował? Zastanów się najpierw bo dla niektórych pasja jest najważniejsza. A co się stanie jak Lublin będzie na kilka godzin zablokowany? Wielkie halo… jak by tak nie było codziennie, sory kończę o 15.50 lekcje w szkole a na 17 jestem w domu. Przez co? Przez korki, więc stul dziób skoro się nie znasz.

  • Po drugie, w takim razie co wdł. ciebie ma robić dzisiejsza młodzież? Gnić przed komputerami i telewizorami i obrastając tłuszczem i bóg wie czym? Sory ale skoro tobie nie chce się ruszyć dupy by postać trochę w korku wiec siedź sobie w tym durnym fotelu i oglądaj sobie co tam chcesz. A ja wole protestować bo ten tor wiele dla mnie znaczył.

  • Dodam od siebie, że przez „demokrację kilku d…”, jak Pan raczył to ująć, tor został zamknięty. Nakupili mieszkań za grosze, bo blisko toru i nagle zaczął im przeszkadzać.

 9. Niektórzy płaczą o ten protest a ja powiem po prostu dla tych którzy są przeciwko niemu, lepiej nie wyjeżdżajcie z domów samochodami w ten dzień, bo legalnie czy nie i tak zrobimy młyn na mieście pod samym biurem pana prezydenta i innych przekupionych mord czy wam się to podoba czy nie. Nie dało się przez tyle czasu na spokojnie to w końcu trzeba wyjść na ulice,,,

 10. Te Kierowca, w piątek dziecko do szkoły to lepiej piechotą zaprowadź. Trochę sadła zrzucisz, a i może złość Ci przejdzie. Nie należy obrażać innych jak się z nimi nie zgadzasz. To właśnie tacy jak TY korkują to miasto, do Ci się nie chce za przeproszeniem d… ruszyć, żeby dziecko do szkoły zaprowadzić.

 11. ale nikt nikomu nie zabroni przejezdzac przez centrum, wiec po co jakies pozwolenie ?

 12. bez torów będziemy jeździli po ulicach, sami tego chcecie, pozdrawiam 🙂

 13. Tor zamknęli. Teraz czas na teatr, kino (chociaż „Kosmos” też zamknęli). Zlikwidować parki, skateparki, biblioteki, muszle koncertowe, ścieżki rowerowe. Wszędzie wybudować bloki i centra handlowe. I sporo przychodni psychiatryczno-psychologicznych, bo sfrustrowani ludzie będą gdzieś musieli leczyć swoje depresje.
  Fanem motoryzacji nie jestem. Na torze nigdy nie byłam i pewnie na nowym też nie będę. Znam jednak osoby, które z toru korzystały, które jeździły tam dla przyjemności i na kursy doszkalające. TOR JEST POTRZEBNY. Tak jak potrzebny jest teatr, kino, boiska, ścieżki rowerowe i inne mniej lub bardziej niszowe miejsca kultury i rozrywki.
  Mam wrażenie, że przeciwnicy toru nie mają w życiu żadnych zainteresowań. Tylko do arbeitu, z arbaitu. piwo, tv Obowiązkowo w niedzielę msza święta (oczywiście kościół musi być blisko miejsca zamieszkania), po której również obowiązkowy spacer po centrum handlowym.
  Skoro nie można legalnie, to trzeba się po prostu przejechać.
  A może by tak zorganizować akcję „tydzień zgodny z przepisami”. Taka, to na pewno zyska tu wielu zwolenników.
  Ciekawe jest to, że jak jadę 70 km/h po niektóry ulicach Lublina, np. Kraśnickiej, to nikogo nie wyprzedzam. Ci co tak dużo tu piszą o przestrzeganiu przepisów mają swoją sieć ulic w mieście?
  Dzisiaj spróbowałam jechać zgodnie z przepisami. Wszyscy mnie wyprzedzili, a kilku udało mi się zirytować. Na szczęście jechałam poza Lublin i do granicy miasta miałam niedaleko :-D.

 14. Jeździłem po torze paręnaście razy motocyklem i raz samochodem. Najwięcej doświadczenia i umiejętności zdobyłem właśnie w tym miejscu. Bardzo szkoda mi tego obiektu. Ludzie: ilu z was gra regularnie w piłkę nożną (to a’propos Orlików)? a ilu z kolei regularnie jeździ samochodem? Porównajcie te dwie liczby i zrozumcie, że tor po prostu jest potrzebny. Ten lubelski nie był szybki, przez co bezpieczny, był za to całkiem urozmaicony i techniczny! Wjechać można było DOWOLNYM samochodem – niepotrzebne było jakieś super auto, żeby się wyszaleć. Podobnie z motocyklami. Na tym obiekcie dało się zarobić – wystarczyło trochę wolnej woli ze strony PZMot i miasta Lublina, mianowicie plan pozostawienia obiektu i odsprzedanie prywatnemu inwestorowi. Może i dzień jazdy by wówczas kosztował więcej, za to tor by istniał. A tak – pozostaną wspomnienia. Jestem na TAK dla protestu – niech władze miasta i postronni zauważą problem – bo ten jest szerszy niż tylko dotyczący likwidacji naszego toru w niejasnych warunkach. Chodzi o generalny brak miejsc, gdzie można doskonalić swoje umiejętności i praktykować sporty motorowe.

 15. Tragedia w naszym Lublinie. Szkoda, że sporty nie są promowane w naszym mieście. Arena to nie wszystko. Zalew też umarł, a mielibyśmy super miejsce na rodzinne i towarzyskie spotkania. Niedługo wytną las Dąbrowa, bo jakiś gagatek będzie chciał tam mieszkać. Nie obrażajcie się nawzajem. Każdy ma jakiegoś bzika, jakieś pasje i cele w życiu. Dla każdego z nas jest ważne coś zupełnie innego. Jestem zmotoryzowana i uwielbiam jeździć samochodem. Na torze nie jeździłam, ale często podziwiałam driftujących kierowców. U nas zawsze jest tak, że władze reagują jak dojdzie do tragedii. To nie tor był mało opłacalny jak niektórzy tutaj napisali, tylko nie ma dobrego gospodarza w naszym mieście. Zamiast z rodziną wyjść i atrakcyjnie spędzić czas podczas weekendu najlepiej udać się na szalone zakupy, bo marketów mamy pod dostatkiem.
  KIEROWCO szanuj wolność innych, a zwłaszcza wolność słowa i poglądów!!!
  Pozdrawiam wszystkich jeżdżących bokiem i miłośników motoryzacji. 29-go jestem z Wami!!!

 16. To się ku..wa nagle prezydencio tak boi o „zycie i zdrowie” mieszkańców????

  Niby jakie zagrożenie dla życia niesie taka akcja protestacyjna???!!!

  Boi się, że motocykliści kogoś zaciukają, czy rżnie głupa, żeby usprawiedliwić swoją decyzję i wpłynąć na policję, która już zdążyła „negatywnie zaopiniować” temat???

  W tym porąbanym kraju nawet kibole mają większe możliwości protestowania niż motocykliści jak widać!!!

 17. A ja wam powiem tak. Nie jestem zwolennikiem driftów ale: Wole żeby te komentowane gimbusy w swoich VW wściekali się na torze niż na ulicach miasta. Chce ktoś szaleć niech ma miejsce do tego. Tym bardziej że tor był tam od lat 70-tych i nie można mówić o tym że przeszkadzał mieszkańcom. Kupiłeś sobie mieszkanie wiesz co jest w okolicy. Tor mógłby działać w godzinach 8-20 i nie zakłócał by nikomu ciszy i spokoju. Obecna władza nie miała prawa sprzedawać czegoś czego sama nie wybudowała – ale skoro znajomy deweloper tak chciał to bez komentarza. Skoro stadion za ponad 180 mln wybudowali i trzeba do niego dopłacać bo nic się nie dzieje. Niech i tor nowy wybudują bo może mniejsza ilość osób się tam spotykała ale regularnie. PO pokazało teraz swoje poparcie i szacunek dla wyborców.

 18. Organizator nie odpowiada chyba za liczbe uczestnikow. Mozna rownie dobrze przyjac, ze to bedzie 500 osob, w 100 autach. A jesli przyjedzie wiecej, to organizator moze byc „milo zaskoczony liczba uczestnikow”. A takie przedstawienie sprawy wygladaloby przystepniej dla wladz W takiej sytuacji informuje sie media, ze zainteresowanie Torem jest duzo wieksze, niz przypuszczal nawet organizator i sugeruje sie wine Urzedu, ze skrzywdzil tak duzo obywateli… 🙂

 19. To gdzie jest PZM. Sprzedał tor i cisza ,gdzie są pieniądze ,dlaczego nie chce się ” dorzucić” do budowy toru ?

 20. O życie mieszkańców? O.o Reasumując nie można zrobić manifestacji bo prawdopodobnie faktycznie osiągnięto by cel czyli zwrócenie na siebie uwagi na problem oraz zamiast pokojowej manifestacji wyszli by wszyscy na ulicę i zaczęli się wyżynać bo nie ma toru! Bo skoro „prezydent” boi się o życie mieszkańców to pewnie to będą jacyś bandyci….. 😀 PARODIA ZE STRONY ŻĄDZĄCYCH!

 21. Na tor przyjeżdżali ludzie z połowy Polski (Warszawa,Rzeszow, nawet Białystok) najbliższy tor po którym można pojeździć jest w Poznaniu. Wybudować nowy zacząć robić imprezy sponsorowane i będzie na utrzymanie tego toru i jeszcze powinno sporo zostać. Nie pierniczcie głupot ze sami byście nie pooglądać wyścigów na światowym poziomie. Oprócz tego kursy doszkalające. Zamek zyski i korzyści. A nie rozklapic dupsk przed tv otworzyć browar i patrzyć się jak 22 kopie piłkę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8202zł -0.21%
  • GBP 4.9894zł -0.05%
  • EUR 4.237zł -0.21%
  • CHF 3.9328zł -0.52%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zaproszenie na spektakl charytatywny
   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2020
   Lublin zagra dla Australii
   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.