Prezydent Lublina z prestiżowym tytułem. Krzysztof Żuk został samorządowcem roku 2020

Po raz kolejny prezydent Lublina Krzysztof Żuk został doceniony i tym razem otrzymał tytuł samorządowca roku 2020. Jak wskazano, należy on do ekskluzywnego grona zaledwie kilku najlepszych włodarzy miast w Polsce.

Ogłoszone zostały wyniki tegorocznego konkursu organizowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, na samorządowca roku 2020. Co roku na początku stycznia wybierana jest osoba, która zdaniem specjalistów szczególnie zasłużyła się dla rozwoju idei samorządności lokalnej w Polsce. W tym roku tytuł ten otrzymał prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Jak wskazano, doceniona została jego wieloletnia działalność m.in. na rzecz rozwoju komunikacyjnego i poprawy dostępności miasta a także duża aktywność w ponadlokalnym życiu samorządowym.

– Przyznane wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że po 10 latach intensywnej pracy na rzecz Lublina i jego Mieszkańców, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Lublin nadrobił zaległości, zrealizowaliśmy największe inwestycje w historii miasta w obszarze komunikacji i jej dostępności, jakości przestrzeni miejskiej, w tym czasie powstała również nowoczesna infrastruktura kulturalna i baza sportowo-rekreacyjna. Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań. Tytuł Samorządowca Roku jest nagrodą dla wszystkich Mieszkańców Lublina, to dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego Miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

To już kolejna tego typu nagroda dla prezydenta Lublina. W 2019 roku zwyciężył w plebiscycie na najlepszego samorządowca, organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl. Jak wskazuje pismo Wspólnota, Krzysztof Żuk bez wątpienia należy do ekskluzywnego grona zaledwie kilku najlepszych włodarzy miast w Polsce. Co podkreślono, działa nie tylko w zakresie samego miasta, lecz również regionu. Wskazano tutaj m.in. drogę ekspresową S17 Lublin – Warszawa, której budowa właśnie dobiegła końca. Powstanie tej trasy ma być osobistym sukcesem prezydenta Lublina.

W 2010 roku wyszło bowiem na jaw, że ówczesny rząd umieścił drogę do Lublina na liście rezerwowej, co odkładało tę inwestycję w czasie a dokładnie sprawiało, że jej budowa stanęła pod dużym znakiem zapytania. Wówczas Krzysztof Żuk zmobilizował marszałka Krzysztofa Hetmana, aby zagrozili złożeniem na rząd skargi do Komisji Europejskiej. Nie poprzestali na tym. Zmobilizowali prasę, związkowców i przedsiębiorców, którzy powiesili w Warszawie ogromne bilboardy, a w styczniu 2011 r. zorganizowali potężną manifestację pod Kancelarią Premiera. W efekcie rząd decyzję zmienił i obecnie od Lublina do Granic Warszawy możemy dojechać w ekspresowym tempie.

(fot. lublin112)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. za co?? do pierdla z dziadem!!!!!

 2. Jak tak można, nie pisowiec i nagroda?

 3. Prestiżowy zadłużyciel miasta. Gdzie jest tor?

 4. Czy kryterium było największe zadłużenie?

 5. Ciekawe czy Piotr Kowalczyk zadzwonił z gratulacjami… chłop rozpłynął się w powietrzu, nic o nim nie słychać, żadnej posadki prezesa, nic?

 6. Pewnie chcieli byście żeby stawiał pomniki wiadomo kogo i budował kościoły na każdym osiedlu?

 7. to nagroda od deweloperów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!